Київ просить НАТО допомогти зміцнити арсенали

Новини України

Клімкін обговорив зі Столтенбергом загальні виклики безпеки, з якими стикаються держави – члени НАТО і Україна.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін попросив генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга активізувати роботу Трастових фондів Північноатлантичного альянсу, покликаних сприяти зміцненню безпеки складів боєприпасів в Україні. Таке прохання пролунало в ході особистої зустрічі політиків у Брюсселі, повідомляє прес-служба українського відомства в понеділок, 15 жовтня.

“Під час обговорення напрямів практичної взаємодії міністр Клімкін звернувся з проханням активізувати роботу Трастових фондів НАТО, покликаних сприяти зміцненню безпеки складів боєприпасів в Україні, що є особливо актуальним у світлі останніх подій у місті Ічні Чернігівської області. Сторони погодилися з необхідністю спільного постійного контролю над ефективністю використання допомоги Альянсу нашій державі”, – зазначається в повідомленні.

Крім цього, у ході зустрічі Клімкін обговорив зі Столтенбергом загальні виклики безпеки, з якими стикаються держави – члени НАТО і Україна, зокрема безпечну ситуацію в Чорному та Азовському морях.

“Генсекретар підтвердив, що заходи в рамках посиленої передової присутності в Східній Європі та Балтії, адаптація та створення нових військових структур, істотне посилення витрат на оборону є чіткою відповіддю союзників на зростаючу агресивність Росії”, – підкреслюється в повідомленні.

Також сторони обмінялися думками про діяльність робочих механізмів особливого партнерства України з НАТО, зокрема засідань Комісії Україна-НАТО на міністерському рівні. “За оцінками генсекретаря, ключ до розблокування роботи Комісії лежить у площині домовленостей між Україною та Угорщиною в питанні забезпечення мовних прав угорської меншості. Важливим кроком буде повне виконання рекомендацій Венеціанської комісії з імплементації Закону України про освіту”, – зазначили в МЗС України.

Клімкін у свою чергу додав, що метою залишається забезпечення мешканцям Закарпаття рівних прав, створення умов для повноцінного розвитку як громадян України, підтримки їхніх мов, традицій і культури.

Раніше повідомлялося, що проблема протидії диверсіям на об’єктах зберігання боєприпасів України може бути вирішена шляхом їх розміщення в заглиблених бетонних сховищах.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet