Клімкін назвав черги на кордоні з Польщею ганьбою

Новини України

Міністр вважає, що українці і поляки не повинні проводити в цих чергах час, і дуже часто – по вісім-десять-дванадцять годин.

Ситуація на кордоні між Україною та Польщею, де час на перетин кордону часто займає більш як 10 годин, є “реальною ганьбою”. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає Укрінформ.

“Ця ситуація мене не просто не задовольняє, вона мене фундаментально дратує. Я вважаю, що українці і поляки не повинні проводити в цих чергах час, і дуже часто – по вісім-десять-дванадцять годин. Це впливає на життя і бізнес людей, які живуть і працюють в Україні і Польщі”, – заявив Клімкін.

Міністр зазначив, що досі є випадки хабарів на кордоні, Україна також повинна розуміти занепокоєння польської сторони, зокрема щодо фітосанітарних заходів.

“Але, з іншого боку, кордон поки нас роз’єднує, а він нас повинен об’єднувати. Тому необхідний реальний політичний поштовх для вирішення цієї проблеми, про що ми говорили з міністром Яцеком Чапутовічем, а також і в Бюро національної безпеки Польщі”, – наголосив Клімкін.

За його словами, йдеться не тільки про збільшення пунктів пропуску, де буде спільний прикордонний контроль, не тільки про додаткову інфраструктуру, а й про реальну співпрацю за стандартами прикордонного контролю.

Клімкін зазначив, що проблемою з української сторони є також автомобілі на єврономерах, які, за даними польської сторони, генерують 37% всього прикордонного руху.

Проблемою є також вантажоперевезення і довге очікування вантажівок, в тому числі і з фруктами і овочами, на перетин кордону.

“Але часто вантажівки з фруктами стоять на кордоні протягом декількох днів, товар псується. І що далі? У нас таке враження, що часом це робиться навмисне”, – зауважив міністр.

Він додав, що з польською стороною домовилися комплексно вирішувати всі проблеми на кордоні. “Де наші завдання – будемо працювати, там де ваші – працюйте, де потрібна Єврокомісія – залучаємо і її. Але залишати все, як на кордоні зараз, – це реальний сором”, – резюмував глава української дипломатії.

Нагадаємо,на початку жовтнянакордонізПольщеюутворилисякілометровічергизвантажівок.Часочікуваннявчергахнапунктахпропускудлявантажногоавтотранспортудосягаєтрьохдіб.

ПольщазакрилазеленийкоридорзУкраїною


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet