У Кабміні прокоментували “дорогі” євробонди

Новини політики

Високу ставку прибутковості розміщених єврооблігацій в Мінекономіки пояснили складною ситуацією на міжнародних ринках.

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі назвали дуже успішним розміщення євробондів на 2 млрд доларів. Про це в п’ятницю, 26 жовтня, заявив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, передає УНІАН.

“Звичайно ж, це успішне розміщення. У дуже непростий час Україна змогла вийти на ринок і все-таки зібрати ті 2 млрд дол., які були заплановані в бюджеті і про які було домовлено у програмі МВФ. Це дасть можливість профінансувати витрати і також повернутися на фінансові ринки, і випустити нові інструменти, перекредитувати старі”, – сказав він.

За словами Нефьодова, Україна повинна бути постійним гравцем на фінансовому ринку. “Чим більше регулярно і професійно країна це робить, тим це більше призводить до зменшення ризиків, кращої можливості донести свою історію і зниження вартості запозичень”, – зазначив заступник міністра.

При цьому Нефьодов вважає, що загальна ситуація на фінансових ринках досить важка, проте інвестори оцінюють історію України позитивно.

“Вартість цього разу більша за попередню, стан фінансового ринку зараз об’єктивно важкий. Наприклад, для Туреччини, яка нещодавно вийшла на ринок і залучила п’ятирічні папери під 7,5%, при тому, що ще на початку року ставки залучення були менш як 3%. Ми бачимо суттєве погіршення фінансової кон’юнктури, суттєве зростання вартості американських казначейських паперів, до яких випуски всіх інших країн так чи інакше прив’язані. Цього ми не можемо контролювати”, – підсумував заступник міністра.

Також він зазначив, що розміщення єврооблігацій має позитивно вплинути на курс гривні.

Раніше стало відомо, що вчора Україна розмістила 5,25-річні єврооблігації на $750 млн і 10-річні – на $1,25 млрд.

Євробонди на $750 млн з погашенням в лютому 2024 року Мінфін продав з прибутковістю 9% річних. Євробонди на $1,25 млрд, які будуть в обігу на ринку до листопада 2028 року, вдалося продати з прибутковістю 9,75%.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet