Мін’юст відреагував на справу проти Яценюка

Новини політики

Справу скеровано на дискредитацію інститутів, уповноважених захищати інтереси України в міжнародних судах, вважають у відомстві.

У Мін’юсті заявили про безпрецедентний тиск на уряд рішення суду зобов’язати Національне антикорупційне бюро відкрити кримінальне провадження проти колишнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка і міністра юстиції Павла Петренка. Про це повідомляє прес-служба Мін’юсту.

“Судове зобов’язання НАБУ порушити справу проти посадових осіб Кабінету Міністрів є безпрецедентним тиском на уряд, Мін’юст і юридичних радників світового рівня Latham & Watkins і HoganLovells, які захищають інтереси держави Україна на суму 5,5 млрд доларів США у справі проти акціонерів ПАТ Укрнафта”, – йдеться в повідомленні.

Відомство заявляє, що поширена в ЗМІ інформація про зловживання службовим становищем з боку вищого керівництва міністерства в рамках придбання юридичних послуг для представництва України за позовами міноритарних акціонерів Укрнафти в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма (Швеція) категорично не відповідає дійсності.

Зважаючи на те, що слухання за позовом проти України відбудуться на початку 2019 року, поширення недостовірної інформації, на думку Мін’юсту, направлено на дискредитацію інститутів, уповноважених захищати національні інтереси України в міжнародних судах.

Раніше стало відомо, що Солом’янський райсуд Києва зобов’язав НАБУ відкрити кримінальне провадження щодо Яценюка і Петренка за підозрою в розтраті державних коштів у великих розмірах і відмиванні доходів.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet