ООН закликала сторони виконати Мінські угоди

Огляд преси

Поновлення зобов’язань сторін щодо дотримання перемир’я в зв’язку зі збором врожаю і початком нового шкільного року сприяло зменшенню обстрілів.

Заступник генерального секретаря ООН з політичних питань Розмарі Дікарло закликала всі сторони на Донбасі виконати Мінські угоди, які покликані мирно врегулювати ситуацію на Донбасі. Про це Розмарі Дікарло сказала під час засідання Ради безпеки ООН.

Зокрема, заступник генсека ООН заявила, що незважаючи на всі дипломатичні зусилля, на переговорах вдалося досягти лише незначного прогресу щодо припинення бойових дій на Донбасі. “Конфлікт на сході України тепер уже п’ятий рік представляє активну загрозу міжнародному миру і безпеці”, – наголосила Дікарло.

У зв’язку з цим вона заявила, що на Донбасі тривають випадки “непередбачуваного загострення бойових дій, що посилює обстановку небезпеки і породжує невизначеність щодо намірів сторін”. “У той час, коли на переговорах на різних рівнях продовжуються пошуки спільних позицій, як і раніше відсутнє ефективне втілення будь-яких угод”, – заявила Дікарло.

Разом з тим вона зазначила, що цього літа інциденти насильства на сході України були на найнижчому рівні в порівнянні з будь-яким попереднім аналогічним періодом з початку конфлікту в 2014 році.

За її словами, відновлення зобов’язань сторін щодо дотримання перемир’я в зв’язку зі збором врожаю і початком нового шкільного року сприяло зменшенню обстрілів і ведення вогню зі стрілецької зброї та легкого озброєння. “Очевидно, що при наявності необхідної політичної волі і справжньої відданості угодам, можна припинити насильство на місці і різко зменшити вплив конфлікту на цивільне населення”, – наголосила Дікарло.

При цьому, як заявила заступник генерального секретаря ООН, протягом останніх шести місяців кількість порушень режиму припинення вогню знову зросла, а рівень жертв збільшився. “Тільки у вересні Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 20 жертв, пов’язаних з конфліктом. Більше половини цих цивільних жертв стали результатом вибуху мін або вибухових залишків війни”, – сказала Дікарло.

“Організація Об’єднаних Націй продовжує закликати сторони забезпечити повне і негайне виконання угод з припинення вогню і проявляти максимальну стриманість для захисту цивільного населення в уражених конфліктом районах”, – зазначила представник ООН.

Також вона заявила, що для всіх сторін головними пріоритетами без затримок повинні стати відведення важкого озброєння з населених районів, розведення сил і захист цивільної інфраструктури.

Нагадаємо,відкритезасіданняРадбезуООНпроходитьз ініціативиУкраїни.Наньомурозглядаютьсяпитання,що стосуютьсяситуаціїнаДонбасі.

РанішеРада Безпеки ООН закликалавсісторониконфліктунаДонбасівиконуватимінськіугоди.

УРБООНвідмовилисязаслухатипредставниківЛНР


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet