УПЦ МП скерувала три позови проти Верховної Ради

Новини України

Три різні позивачі, що належать до УПЦ МП, вимагають скасувати постанову парламенту про звернення до Константинополя щодо Томосу.

Від церковних громад Української православної церкви МП надійшло три позови проти Верховної Ради щодо постанови про звернення до Вселенського патріарха з приводу Томосу. Про це в середу, 31 жовтня, повідомляє Судова влада України.

Так, у провадженні суду є три позовні заяви від різних позивачів. Два з них будуть розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін на підставі наявних матеріалів у термін, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, тобто не більше 60-ти днів з дня відкриття провадження у справі. Провадження у цих справах відкрито 8 і 9 жовтня.

Ще одна справа призначена до розгляду в судовому засіданні з повідомленням сторін на 27 листопада 2018 року.

Спрощеним провадженням буде розглядатися позовна заява Релігійної громади УПЦ при храмі Святителя Миколая бердянської єпархії міста Бердянська Запорізької області і заява Городницького Свято-Георгіївського чоловічого ставропігійного монастиря, який розміщено в Житомирській області. А позов єпископа Гедеона розглянуть 27 листопада.

Раніше народний депутат Ігор Луценко заявляв, що Верховний суд розгляне справу за позовом єпископа Гедеона до Верховної Ради з вимогою скасувати постанову про Томос.

Нагадаємо, 17 квітня президент Петро Порошенко повідомив про свій намір звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати Томос про єдину помісну православну церкву в Україні, і закликав Верховну Раду в найкоротші терміни підтримати його ініціативу.

19 квітня народні депутати підтримали звернення президента до Вселенського патріарха про надання Томосу про автокефалію православної церкви в Україні.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet