В ЄС закликали Україну захистити антикорупціонерів

Новини України

В законопроект про захист викривачів корупції необхідно внести зміни, які приведуть його у відповідність з європейськими стандартами.

Консультативна місія Європейського Союзу (КМЕС) закликала владу України внести зміни в законопроект про захист викривачів корупції для того, щоб забезпечити його відповідність до стандартів ЄС. Про це в п’ятницю, 2 листопада, говориться на сайті місії.

Зазначається, що законопроект був розроблений Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) і оприлюднений для громадського обговорення. У липні КМЕС виклала свої висновки на десяти сторінках з пропозиціями, як привести цей законопроект у відповідність з європейськими стандартами.

У місії зазначили, що низка технічних коментарів КМЕС була врахована в документі, проте деякі питання залишаються невирішеними в останній версії законопроекту.

“Українська влада зробила певні кроки в боротьбі з корупцією, але серед того, що ще потрібно зробити – ввести законодавство про викривачів згідно з європейськими стандартами. Остання версія законопроекту містить низку питань, які ще потребують вирішення, включаючи сферу правового захисту (які саме злочини підпадають під законодавство), канали звітності та інституційні структури. Не дивлячись на це, ми вітаємо той факт, що проект був підготовлений, і зараз він обговорюється”, – заявила заступник керівника операційного департаменту Кмес Лін Шихан.

КМЕС нагадала, що відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, Україна погодилася забезпечити належний захист для викривачів.

Також, Консультативна місія ЄС підкреслила свою готовність і надалі надавати необхідні консультації для роботи над законодавством.

Раніше в ЄС оцінили закон про Антикорупційний суд.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet