ОБСЄ: Київ повинен удосконалити закон про мови

Новини України

До другого читання закон повинен бути приведений у відповідність з міжнародними стандартами, заявив Заньєр.

Влада України повинна привести до міжнародних стандартів закон про мови, прийнятий парламентом в першому читанні. Про це в інтерв’ю РИА Новости заявив верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєр.

“Цей закон не прийнятий, він тільки пройшов перше читання, і я вже спілкувався на високому рівні з українською владою. На нашу думку, цей закон перед остаточним прийняттям повинен бути приведений у відповідність з міжнародними стандартами, має пройти обговорення з меншинами”, – сказав Заньєр.

Він висловив надію, що українська влада буде діяти в цьому напрямку. “Ми також відзначили, що в законопроекті міститься, свого роду, відтінок примусу у вигляді інспекцій, штрафів тощо. Ми звичайно не рекомендуємо такий підхід”, – додав він.

“Як нам здається, законодавство, що стосується мови і т. д., має бути чимось природним, воно повинно містити збалансовану мовну політику, якої вдалося досягти, скоріше, за рахунок позитивних засобів і стимулів. Тому… в цьому питанні ми ведемо дискусію з владою країни”, – зазначив він.

Як повідомлялося, 4 жовтня Верховна Рада підтримала за основу в першому читанні законопроект №5670-д Про забезпечення функціонування української мови як державної. Новий закон про державну мову передбачає штрафи та кримінальну відповідальність за його порушення.

У Росії заявили, що даний закон порушує українську Конституцію.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet