Порошенко запропонував Ердогану направити миротворців на Донбас

Новини України

Українська сторона запросила Туреччину взяти участь в установленні миру на Донбасі через свою миротворчу місію в складі ООН.

Президент Петро Порошенко запропонував главі Туреччини Реджепу Ердогану направити турецьких військових на Донбас у рамках миротворчої місії ООН. Про це він сказав під час їхньої спільної прес-конференції в Стамбулі в суботу, 3 листопада, повідомляє прес-служба глави української держави.

Зокрема, Порошенко підкреслив, що важливими для України є запевнення Туреччини, що вона не залишиться байдужою до проблемних питань.

“Важливими для нас є запевнення Туреччини, що вона не залишиться осторонь питань “повзучої агресії” в Азовському морі та порушення прав людини на анексованому півострові”, – сказав глава держави.

За його словами, сторони домовилися про координацію дій щодо вирішення цих питань.

“Ми підтвердили налаштованість працювати разом над вирішенням цих питань як на двосторонньому рівні, так і на різносторонньому рівні у форматі міжнародних організацій, зокрема ООН. Я запропонував пану президенту активізувати наш діалог, у тому числі підтримки рішення про розміщення миротворців відповідно до мандата ООН. Ми довіряємо Туреччині і будемо щасливі бачити, якби Туреччина взяла участь у встановленні миру на Донбасі через свою миротворчу місію в складі ООН”, – підкреслив Порошенко.

У свою чергу Ердоган запевнив у незмінності позиції Туреччини щодо України.

“Вірте, будь ласка, в нашу позицію, яка полягає у підтримці суверенітету, незалежності, територіальній цілісності та політичної єдності України. Ми ще раз наголосили, що ми ніколи не визнавали і не будемо визнавати незаконну анексію Криму, і ми будемо продовжувати охороняти права та інтереси кримських татар – як тих, що залишилися на території Криму, так і тих, які були змушено переїхати з цього регіону”, – заявив турецький лідер.

Він також підкреслив, що Туреччина бажає, щоб “ті сутички на Сході України, які зараз там тривають, завершилися і були розв’язані в межах міжнародного права дипломатичними, мирними шляхами”.

Раніше українська і турецька сторони в рамках офіційного візиту президента Петра Порошенка до Стамбула підписали низку двосторонніх документів.

Також повідомлялося, що Україна і Туреччина прийняли рішення до кінця року завершити роботу з підписання угоди про зону вільної торгівлі.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet