Україна розширить зону контролю морських територій

Новини політики

Морська акваторія, яку сьогодні можуть патрулювати прикордонники військово-морських сил, збільшиться вдвічі.

Верховна Рада підтримала в першому читанні проект закону про збільшення зони контролю в Чорному і Азовському морях. Таке рішення на засіданні у четвер, 8 листопада, підтримали 238 депутатів.

Законопроект визначає правовий статус прилеглої зони за межами територіального моря України.

Документом пропонується встановити прилеглу зону України, визначити її правовий статус і режим, надати Україні можливості здійснювати митний, фіскальний, імміграційний та санітарний контроль у прилеглій зоні, а також мати права і здійснювати обов’язки щодо затонулих у прилеглій зоні археологічних та історичних об’єктів.

Прийняття проекту необхідно і для запобігання вчиненню контрабандних операцій і нелегальних суднозаходів в закриті порти тимчасово окупованих територій України.

Так, прилегла зона України – це морський район, прилеглий до територіального моря України та зовнішня межа якого перебуває на відстані 24 морських миль, що обчислюються від тих самих вихідних ліній, що і територіальне море України.

У разі прийняття проекту закону, морська акваторія, яку сьогодні можуть патрулювати прикордонники військово-морських сил, збільшиться вдвічі.

Планується дозволити переслідування, затримання і арешт суден-порушників крім військових кораблів та інших державних суден, які використовуються не в комерційних цілях.

У відповідь на застосування сили вживаються адекватні заходи для припинення правопорушення.

Нагадаємо, 6 вересня РНБО затвердила заходи для захисту національних інтересів в акваторіях Азовського і Чорного морів. Йдеться про посилення військово-морської присутності і створення корабельно-катерного угруповання Військово-морських сил Збройних сил України в Азовському морі, розвитку відповідної інфраструктури, а також забезпеченні підрозділів берегової оборони новітніми ракетами.

Згідно з рішенням РНБО, уряд повинен прийняти Морську доктрину України і удосконалити нормативно-правову базу захисту національних інтересів в акваторії Азовського і Чорного морів.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet