Гройсман просить розширити йому повноваження

Новини України

Глава Кабміну пообіцяв в разі збільшення його повноважень навести в країні “реальний порядок” протягом трьох місяців.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман має намір внести пропозицію щодо зміни в закон про Кабмін, які б розширювали повноваження прем’єр-міністра. Про це він сказав в п’ятницю, 9 листопада, під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Гройсман заявив, що у нього недостатньо влади для вирішення деяких проблем, і звернувся до депутатів з проханням підтримати його ініціативу.

Перед цим до Гройсмана звернувся лідер фракції Радикальна партія Олег Ляшко, який заявив, що після президентських виборів внесе зміни до Конституції, щоб ліквідувати посаду прем’єр-міністра, тому що він все одно нібито ні за що не відповідає.

Зокрема, Ляшко поскаржився, що попри обіцянки глави Кабміну, багато міст і сіл досі залишаються без тепла.

На це Гройсман відповів, що не зобов’язаний ходити по квартирах і випускати повітря з батарей, і за тепло на місцях відповідає місцева влада.

Він зазначив, що коли політики будуть вирішувати, якою має бути система управління в Україні – президентсько-парламентська або парламентсько-президентська, то тоді скаже своє слово.

При цьому він додав, що зараз для наведення порядку в країні, як того вимагає Ляшко, прем’єру навпаки потрібно більше повноважень.

“І хочу сказати, мені як прем’єр-міністру, і уряду не вистачає повноважень. Тому тимчасово, можливо, розгляньте таку можливість. Я внесу пропозиції до закону про Кабінет міністрів України про посилення повноважень прем’єр-міністра”, – заявив Гройсман.

Він додав, що якщо Верховна Рада підтримає це рішення, то протягом трьох місяців наведе в країні “реальний порядок”.

Як повідомлялося, наприкінці жовтня Олег Ляшко з однопартійцями приходив до Кабміну з вимогою знизити ціну на газ і поцікавився, чому в приміщенні так тепло. На це Володимир Гройсман відповів, що його серце зігріває Кабмін.

Нагадаємо, кілька днів тому Гройсман запропонував реформувати Держслужбу у справах ветеранів.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet