ЄС засуджує “вибори” в “ЛДНР” – Могеріні

Новини України

У Євросоюзі закликали Росію створити умови для перетворень у непідконтрольних Україні районах Донбасу.

Європейський союз засуджує заплановані сепаратистами на 11 листопада “вибори” на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, йдеться в заяві високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Могеріні.

“ЄС вважає, що “вибори”, заплановані на 11 листопада, є незаконними і нелегітимними та не визнаватиме їх. ЄС засуджує ці “вибори”, оскільки вони суперечать міжнародному праву, підривають зобов’язання, взяті відповідно до мінських угод, і порушують суверенітет і закони України”, – підкреслила Могеріні у своїй заяві.

За її словами, мінські угоди передбачають виключно проведення місцевих виборів у рамках українського законодавства і стандартів ОБСЄ. Ці причини, підкреслила вона, роблять ці “вибори” недійсними.

“Ми очікуємо, що Російська Федерація повною мірою використає свій значний вплив на сепаратистів, яких вона підтримує. Положення мінських угод повинні повністю і без зволікання впроваджуватися, починаючи з усебічного припинення вогню і виведення важкої зброї, для того щоб створити необхідні умови для політичних перетворень шляхом місцевих виборів, які вони передбачають “, – йдеться в заяві.

Міністри ЄС 19 листопада обговорять нові санкції через “вибори” на окупованому Донбасі.

Нагадаємо, що за даними СБУ, результати так званих “виборів” уже давно відомі.

“За нашим даними, попередньо вже намалювали для перемоги Пушиліна в так званій “ДНР” 55%, Пасічника – в “ЛНР” 63%. Явку мають показати 70% виборців”, – заявив Грицак.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet