Україна незабаром відмовиться від кредитів – Порошенко

Новини політики

Кредити влада бере на погашення старих боргів, а розвивається країна за рахунок інвестицій, каже президент.

Стан української економіки дозволяє відмовитися від залучення кредитів, проте влада країни змушена залучати їх для погашення пікових виплат за старими боргами. Про це в понеділок, 12 листопада, заявив президент Петро Порошенко на Раді регіонального розвитку в понеділок у Києві.

Президент наголосив, що Україна незабаром матиме можливість спиратися на власні сили і переходити на інвестиції замість кредитів.

“Замість кредитів залучати інвестиції, а левова частка кредитів йде на погашення попередніх боргів, але ніяк не на проїдання. Розвиваємося ми і зараз за рахунок інвестицій”, – заявив він.

При цьому Порошенко визнав, що темпи економічного зростання в Україні є недостатніми для відновлення рівня добробуту населення.

“Хоча ми і відновили економічне зростання, але темпи його зараз недостатні, щоб люди відчули у всіх без винятку регіонах і соціальних шарах, щоб ми перестали бути однією з найбідніших країн Європи”, – сказав Порошенко.

У ході виступу президент також заявив, що не підпише держбюджет на наступний рік, якщо не буде виконано його вимогу про субсидії.

Зазначимо, минулого тижня Порошенко анонсував швидке отримання траншів від МВФ і ЄС.

Як відомо, в наступному році на борги піде третина бюджету – 427 млрд гривень.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet