Зеленський виходить до другого туру президентських виборів і має шанс перем

Новини України

Лідер студії «Квартал 95», сатирик Володимир Зеленський посідає друге місце у президентському рейтингу.

Про це свідчать дані соціологічного дослідження щодо електоральних настроїв українців, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, Центром ім. Разумкова та Соціологічною групою «Рейтинг».

Серед тих, хто визначився з вибором і має намір взяти участь у голосуванні, Зеленського підтримують 11,4%. На першому місці – Юлія Тимошенко (20,7%). Петро Порошенко та Анатолій Гриценко мають приблизно по 10%. Водночас у чинного президента найбільший антирейтинг – у жодному разі за нього не проголосували б 51,4% виборців.

«Володимир Зеленський має досить високий рейтинг запиту на нові обличчя. З вересня ми бачимо активну рекламну кампанію одного відомого телевізійного серіалу. Не можу сказати, що це власне кампанія Зеленського, але вона діє. І ви бачите, що рейтинг зріс до 11%», – зазначив директор соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович під час прес-конференції 13 листопада.

Крім цього, за даними дослідження, у разі потрапляння до другого туру Зеленський переміг би Петра Порошенка, набравши 28%, тоді як за чинного президента проголосувало б 15% респондентів. Якщо до другого туру виходять Зеленський та Тимошенко, перевага останньої складає лише 3%.

Свою готовність взяти участь у виборах висловили 47% опитаних. Іще 28% респондентів швидше підуть голосувати.

Аудиторія опитування – населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 10000 респондентів. Дослідження було проведене 19 жовтня – 2 листопада методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,0%.