Ю.О. Недашковський «Ми досі не отримали заявки…»

Публікації Трибуни Праці

 

 

У середу, 7 листопада, я мав розмову з президентом ДП НАЕК «Енергоатом» Юрієм Олександровичем Недашковським стосовно коштів у розмірі 10% кошторисної вартості будівництва ЦСВЯП.

– Чому досі в Іванківський район, а також Поліський та місто Славутич, не надійшло жодної копійки із озвученої суми в понад 100 млн грн, котру ваша компанія має перерахувати на спорудження в нас об’єктів соціальної інфраструктури?..

– Я вже давав письмову відповідь депутату вашої районної ради з цього приводу. Повторю і вам. Ми – державне підприємство і діємо в рамках законодавства. Кілька місяців тому «Енергоатом» підписав договір з управлінням капітального будівництва Київської облдержадміністрації про порядок перерахування цих коштів. Ми можемо їх передавати в обидва райони та в Славутич тільки після отримання заявки на спорудження об’єктів соціального призначення. Її має надавати нам КОДА. Але й до сьогоднішнього дня ми такої заявки не отримали.

– Можливо, позначається зміна губернатора?..

– Не думаю. Адже керівництво управління капбудівництва облдержадміністрації не змінювалось, наскільки мені відомо.  Зміна губернатора не повинна впливати на це. Як тільки отримаємо заявку – кошти перерахуємо в повному обсязі…

Слухав я очільника «Енергоатому» і думав: щось таки «мутять» в КОДА!.. А тому слід  керівництву обох районів і Славутича, громадськості не чекати біля моря погоди, а ставити питання руба: вимагати прозорого і оперативного використання коштів.

Бо що ж виходить? Реконструкція  (фактично – нове будівництво) другого корпусу Іванківської ЗОШ №2, заявлена районом у Переліку об’єктів, що мають фінансуватися за рахунок тих 10 відсотків ЦСВЯП, розпочалось за кошти… району. Вже виділено на це 2,9 млн грн. Котрі могли б піти на інші, не менш важливі для нас, цілі.

Павло Смовж.