Депутати внесли зміни до Податкового кодексу

Новини України

Законопроект в рамках бюджетного процесу після багатьох провальних рейтингових голосувань підтримали 226 парламентаріїв.

Верховна Рада вранці 23 листопада схвалила в другому читанні законопроект №9260 Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо поліпшення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів, повідомляє РБК-Україна.

Закон, зокрема, з 1 липня 2019 року збільшує на 9% ставки акцизного податку на тютюнові вироби. При цьому встановлюється нульова ставка акцизного податку на спирт етиловий, що використовується для виробництва харчового оцту, парфюмерно-косметичної продукції та продукції технічного призначення.

З 1 січня 2019 року підвищується ставка екологічного податку за викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами.

Також встановлено, що з 1 січня 2019 до 31 грудня 2019 року (включно) до ставки рентної плати за користування надрами для видобутку залізної руди застосовується коефіцієнт, що дорівнює 1,1.

На 50% збільшуються ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів.

Крім того, в проекті закону пропонується підвищити контроль за обігом пального.

Закон знижує поріг безподаткових пересилань для фізичних осіб з 150 до 100 євро. Норму планують застосовувати в повній мірі після перехідного періоду, який триватиме з 1 січня до 30 червня 2019 року.

Також передбачено визнати податковими агентами операторів поштового зв’язку, експрес-перевізників, які будуть здійснювати нарахування та сплату податкових зобов’язань з ПДВ в бюджет.

Зазначається, що правку про оподаткування ввезення електромобілів Рада включила до Податкового кодексу після більш ніж десятка провальних голосувань. Вона передбачає, що до 2022 року звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами.

Нагадаємо, законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України Рада прийняла за основу в першому читанні 8 листопада. Після низки невдалих голосувань документ підтримали 233 депутати.

Нагадаємо, вдень 22 листопада парламентарії не змогли прийняти законопроект №9284 зі змінами до Бюджетного кодексу і перенесли його розгляд на вечірнє засідання, яке тривало до ранку 23 листопада.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet