Варфоломій просить Румунську церкву підтримати автокефалію УПЦ

Новини України

Всесвітній патріарх підкреслив, що цей крок спрямований на розв’язання канонічних розколів у православному світі.

Всесвітній Патріарх Варфоломій звернувся до ієрархів Румунської православної церкви із закликом сприяти становленню Єдиної Української православної церкви. Про це в неділю, 25 листопада, повідомляє УНН.

“У ці дні за настійним проханням церковних органів в Україні, які протягом багатьох років намагаються отримати церковне тіло… у зв’язку із цим прийнято синодальне рішення дарувати Києву – давній церковній області Константинополя – Автокефалію… Я впевнений, що румунська православна церква братиме участь у збереженні єдності й праведності церкви”, – йдеться в посланні Всесвітнього Патріарха.

У зверненні патріарха Варфоломія також сказано, що цей крок спрямований на розв’язання канонічних розколів у православному світі.

Всесвітній патріарх також нагадав, що існує 14 автокефальних православних церков, дев’ять із яких отримали автокефалію Православної Церкви, а деякі й Патріарше достоїнство.

Вісім із них, “у тому числі Румунської Православної Церкви, частина самого тіла Матері-Церкви Константинопольської”.

Автокефалія УПЦ. Усі подробиці томоса для України

Раніше Фінляндська церква підтримала томос для України. Предстоятель Фінляндської православної церкви зазначив, що “українці мають право створити власну церкву.

Водночас у Вірменській апостольській церкві висловилися проти надання томоса Україні.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.