У НАТО і ЄС зробили заяву щодо конфлікту на Азові

Новини України

У зв’язку із загостренням ситуації в Азовському морі Євросоюз і НАТО заявили про підтримку суверенітету України.

Євросоюз відзначив зростаючу напруженість в Азовському морі і закликав РФ відновити свободу проходу в Керченській протоці. Про це в Twitter повідомила преc-секретар зовнішньополітичної служби ЄС Майя Косьянчич.

“Напруженість в Керченській протоці і Азовському морі значно зросла. Ми очікуємо, що Росія відновить свободу проходу в Керченській протоці і закликаємо всіх діяти з граничною стриманістю, щоб негайно стабілізувати ситуацію”, – написала вона.

У заяві прес-секаретаря про ситуацію в Азовському морі наголошується, що ЄС не визнає незаконну анексію Криму Росією і вважає будівництво Керченського моста порушенням суверенітету України.

Escalating tensions in the Azov Sea and Kerch Strait have. We expect Russia to restore freedom of passage at the Kerch strait and urge all to act with utmost restraint to de-escalate the situation immediatelyhttps://t.co/TVDbVOvN7W

— Maja Kocijančič (@MajaEUspox) 25 листопада 2018 р.


У НАТО також запевнили, що повністю підтримують суверенітет України і закликали Росію забезпечити безперешкодний доступ до українських портів відповідно до міжнародного права. Про це в Twitter повідомив кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

NATO spokesperson: “NATO fully supports #Ukraine’s sovereignty and its territorial integrity, including its navigational rights in its territorial waters. We call on #Russia to ensure unhindered access to Ukrainian ports in the #AzovSea , in accordance with international law.”

— Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) 25 листопада 2018 р.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet