Конфлікт на Азові. Воєнний стан. Онлайн

Новини політики

Зіткнення українських і російських кораблів в Азовському морі: онлайн-хроніка останніх подій. Що відбувається в Керченській протоці?

25 листопада вранці в Керченській протоці сталося зіткнення українських і російських кораблів. Був протаранений український катер, а ввечері в ході прямого зіткнення з’явилися поранені серед українців.

Станом на 22:00 в ході конфлікту в Азовському морі ВМС РФ захопили три українські кораблі. Що відбувається на Азові зараз? Корреспондент веде онлайн-трансляцію подій.


Події на Азові. онлайн:

26 листопада

11:25Рубльпадає.

ДоларСШАієврозростаютьнаМосковськійбіржівпонеділок вранці,рубльдешевшаєдобівалютного кошикачерез нападРосіїнаукраїнськікораблівКерченськійпротоці.

11:20 ВМіністерствозакордонних справРосіївикликалитимчасовогоповіреноговсправахУкраїнивРФ.

11:10Мітинги біля консульствРФвУкраїнітривають.Акціяпройшлау Львові,такожзбираєтьсямітингвХаркові,людинесутьшини.

#Харків біля консульства РФ збирається мітинг, принесли шини. Сама будівля добряче охороняється pic.twitter.com/3pdXbHH0Zf

— IT Sector Харків (@itsector) 26 листопада 2018 р.

11:05 ЦВК про вибори за воєнного стану.

“Вибори для початку призначаються відповідною постановою ВРУ (стаття 16 Закону). Ми (ЦВК) включаємось потім. Питання до ВРУ… Особливо, з урахуванням сьогоднішнього позачергового засідання, що на 16:00…”, – розповіло джерело Української правди в комісії. На питання, чи можливі взагалі вибори в умовах воєнного стану, представник ЦВК відповів, що відповідно до Закону про воєнний стан – ні, але все залежить від того, що буде в Указі президента, який розгляне Верховна Рада, оскільки “можуть бути варіанти” .

11:00 Нові фото і відео захоплених українських кораблів в Керчі.

10:40ПорошенкозвернувсядоРосії.

Президентзакликавросіянзвільнитиукраїнськихморяківіповернутизахопленікораблі.Главадержавиочікуєшвидкоїреакціїнасвоєзвернення.

10:30 Що Росія говорить про конфлікт в Керченській протоці.

Наприклад, глава комітету Ради Федерації РФ з міжнародних справ Костянтин Косачов заявив, що Україна влаштувала провокацію в Азовському морі заради воєнного стану.

За твердженням Косачова, “ганебна піратсько-піарівська акція” потрібна була для “гучного початку передвиборної кампанії Порошенка”, виведення української теми в світові “топи” і міжнародного засудження Росії.

10:20 Літак розвідки Військово-повітряних сил США злетів з авіабази на острові Крит і вирушив в напрямку акваторії Чорного моря.

10:10 Росія розповіла про українських поранених військових.

У медичному закладі Керчі стверджують, що моряки отримали “легкі поранення” і почуваються нормально.

10:06Зазначимо,щоВерховнаРадасьогоднізберетьсяо 16:00,щобприйнятиостаточнерішенняпро введеннявоєнного стану.

Засідання відбудеться взакритомурежимі.

Президентподастьдо парламентууказ,вякомувінповиненвказатиобґрунтуваннянеобхідностівведеннявоєнного стану,межітериторії,наякій він вводиться,атакожтермінйоговведення.

Крімцього,вдокументіповиненбутизазначенийвичерпнийперелікконституційнихправісвободгромадян,якітимчасовобудутьобмежені.

10:02ВідеоіззахопленимиукраїнськимикораблямивКерчі.

УкраїнськімалийброньованийартилерійськийкатерБердянськ,рейдовийбуксирЯниКапуікатерНікопольдоставиливокупованийКерч.

10:00.Аосьтакпротестували біля самої будівліросійськогопосольствавКиєві.

EPA
EPA

9:50Згоріламашина.БіляпосольстваРФвКиєвігорівавтомобільздипломатичниминомерами.

НомернізнакиDP001належатьавтомобілямросійськихдипломатичнихпредставництв,штатнихконсульськихустанов,атакожчленамдипломатичногоперсоналузгаданихустанов.

УП

9:30Українськіполітикинайбільшепереживаютьпро вибори.Навітьпід часвоєнного стану.ЛідерфракціїРадикальноїпартіїОлегЛяшковжепропонуєзмінитизаконпро воєнний стан,щобнавітьвразійоговведенняможнабулопровестивибори.

На думкуЛяшка,ВерховнаРадаповиннарозглянутиценапозачерговомузасіданнівпонеділок.

9:00 Світова реакція на події в Керченській протоці.

Канада засуджує російські агресивні дії щодо українських кораблів.

Воєнний стан в Україні. Що потрібно знати

“Канада засуджує російську агресію щодо України в Керченській протоці. Ми закликаємо Росію негайно знизити (напругу – ред.), звільнити захоплені судна і забезпечити вільний прохід. Канада незмінно підтримує суверенітет України”, – йдеться в заяві глави МЗС Канади Христі Фріланд.

США повинні стати пліч-о-пліч з Україною через явне порушення Росією міжнародного права в Азовському морі, заявив член Палати представників Конгресу США від Республіканської партії, співголова Українського конгресового кокуса Браян Фіцпатрік.

“Я закликаю президента і адміністрацію притягнути до відповідальності Володимира Путіна наступного тижня на саміті G20. Ми повинні стати пліч-о-пліч з українцями”, – заявив конгресмен.

Ескалація Росією напруженості в Азовському морі доводить відсутність інтересу з її боку до пошуку шляхів мирного врегулювання конфлікту з Україною, заявив глава комітету німецького Бундестагу з питань зовнішньої політики Норберт Реттген (Християнсько-демократичний союз).

03:20 СБУ і Збройні сили України приведені в повну бойову готовність.

02:41 Постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі повідомила в Twitter, що засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Азовському морі відбудеться в понеділок, 26 листопада, о 18.00 за київським часом.

02:16 Міністерство закордонніх справ висловило категоричний протест РФ через дії в Азовському морі. Відомство закликало союзників надати військову допомогу для захисту України.

1:21 Усі підрозділи Міністерства внутрішніх справ переведені на посилений варіант несення служби.

Арсен #Аваков: Всі підрозділи МВС переведені на посилений варіант несення служби

«Я звертаюсь до патріотів України – зосередитись на протидії зовнішньому ворогу і не втягуватися у внутрішнє протистояння», – глава #МВС.https://t.co/hRa6MfMssapic.twitter.com/omnvNceGV8

— МВС України (@MVS_UA) 25 листопада 2018 р.


1:09 Спікер Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що позачергове засідання парламенту відбудеться 26 листопада о 16:00.

На кораблі #ВМС України була здійснена атака російських військових. Фронт російської агресії розширився і тепер він сягає Чорного і Азовського морів. На понеділок, 26 листопада 2018 року на 16:00 я скликаю позачергову сесію Верховної Ради України. @verkhovna_rada

— Андрій Парубій (@AndriyParubiy) 25 листопада 2018 р.


00:49 Біля посольства РФ в Києві зібралися більше сотні пікетників. Наразі ситуація спокійна, будівлю диппредставництва оточили співробітники поліції і Нацгвардії.

00:38Президент наголосив,щовведеннявійськовогостану не означаєпочатокнаступальнихвійськовихдійпротиРосії.

00:35Військовий станзапропонуваливвестина60днів.Заданерішення 26 листопада,має проголосувати ВерховнаРаданапозачерговомузасіданні.

00:33Правоохоронціперейдутьнапосилений варіант несенняслужби.Такожбудепосилено охоронупосольстваідипломатичнихмісійРФ.

00:31Банківськасистемакраїнибудепрацювативзвичайномурежимі,охоронукордонупосилять.ГромадянамРФплануютьобмежитиперетин кордонуУкраїни.Дляукраїнцівніякихобмеженьне передбачено.

00:26РНБО рекомендувалапрезидентуУкраїниПетруПорошенковвестивоєнний станвУкраїні.Главадержавипідтримавйого.

00:15ЗасіданняРНБОонлайн:

23:45 Активісти, які зібралися біля посольства Росії в Києві, почали кидати димові шашки на територію диппредставництва.

23:20СекретарРНБООлександрТурчиновза підсумкамизасіданнявійськовогокабінетуповідомив,щоопівночівідбудетьсязасіданняРНБОнаякомурозглянутьпитанняпро введеннявоєнного стану.

23:01 Російські ЗМІ повідомляють, що кораблі ВМС України пішли з Керченської протоки і вирушили в свій порт в Бердянськ. У ФСБ заявили, що мають докази провокації і скоро їх опублікують.

22:40Уже шість українських військових поранено. Захоплені кораблі Бердянськ і Яни Капу – вони буксируються. Нікополь заблокований і прямує в супроводі російських ВМС. Бердянськ був вражений вогнем противника і втратив хід.

Це свіжа інформація від ВМС України.

22:00Україна вимагає екстреного засідання Радбезу ООН. Петро Порошенко скликав військовий кабінет.

“Дії РФ – реальне бажання захопити Азовське море. Ми працюємо з нашими партнерами. Росія повинна заплатити за це”, – сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

21:22Пряме бойове зіткнення. ВМС України повідомили, що біля Керченського моста спецназ РФ захопив українські кораблі. Двоє моряків поранені, українські військові закрилися в кораблях.

“Малі броньовані артилерійські катери Бердянськ, Нікополь вражені вогнем противника і втратили хід. Рейдовий буксир Яни Капу також примушений до зупинки”, – зазначено в повідомленні.

21:07Росія захопила три українські кораблі

14:45 ВМС України повідомили: на перехоплення українським кораблям вилетіли ударні вертольоти Росії. Кораблі ВМС України нібито вже третю годину чекають проходу через протоку, для загородження якого РФ посадила на мілину танкер з боку Азовського моря.

13:41 Керченську протоку закрили для цивільних суден після зіткнення. РФ звинуватила українські ВМС в провокації.

11:00 Відео тарана українського корабля (УВАГА: присутня ненормативна лексика):

10:20 В Росії та кримському “прикордонуправлінні ФСБ” пояснили таран тим, що три кораблі України в 7 ранку порушили кордон Росії і попливли в бік Керченської протоки.

ФСБ показала на відео, як українські кораблі намагаються втекти від переслідування кораблями РФ:

10:08 Командування ВМС України повідомило, що прикордонні кораблі РФ провели агресивні дії проти 3 кораблів ВМС України, коли українські судна переходили з Одеси в порт Маріуполя. Корабель РФ Дон протаранив український буксир Яни Капу. В результаті український буксир пошкоджений.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet