Опубліковано текст закону про воєнний стан

Новини політики

Згідно з документом, військовий стан у 10 областях триватиме з 14:00 26 листопада до 14:00 26 грудня 2018 року.

Текст закону про введення воєнного стану в Україні опубліковано на сайті Верховної Ради. Згідно з документом, військовий стан вводиться в Україні з 14:00 26 листопада.

“Затвердити указ президента України від 26 листопада 2018 року № 393 “Про введення воєнного стану в Україні” з таким застереженням: військовий стан вводиться у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях і внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії “, – йдеться в тексті документа.

У пояснювальній записці зазначається, що законопроектом передбачається затвердити указ президента про введення воєнного стану, яким в Україні з 14:00 26 листопада 2018 року терміном на 30 діб до 14:00 26 грудня 2018 року запроваджується воєнний стан, вирішуються питання, пов’язані з введенням названого особливого правового режиму.

Пізніше на сайті Ради з’явилося доповнення до закону, в якому йдеться про те, що введення воєнного стану передбачає обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб у межах і обсязі, які необхідні для забезпечення можливості введення і здійснення заходів правового режиму воєнного стану.

Нагадаємо, увечері 25 листопада біля Керченського мосту спецназ РФ захопив три українські кораблі. Було поранено шістьох українських військовослужбовців. ФСБ Росії звинуватила українську сторону в “небезпечних маневрах” під час заходження в “закриту акваторію територіального моря РФ”.

У зв’язку із загостренням ситуації президент Петро Порошенко скликав військову кабінет, РНБО і направив до Верховної Ради пропозицію про введення воєнного стану на 60 днів. 26 листопада парламент ухвалив законопроект про введення воєнного стану в Україні на 30 днів.

Росія називає дії України в районі Керченської протоки “провокаційними”. МЗС РФ вручив ноту протесту тимчасовому повіреному в справах України.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet