Нове в  оформленні паспорта громадянина України

Публікації Трибуни Праці

 

 

Запровадження паспорта у формі картки в Україні розпочалося у січні 2016 року. До цього часу нові паспорти видавалися лише у разі обміну, замість втраченого або викраденого, а також особам, які досягли 14­річного віку та оформлюють паспорт вперше. Головною метою запровадження нового документа є безпека суспільства, захист від підроблення.

З 5 жовтня 2018 року набрали чинності зміни, внесені урядом до постанови КМУ від 25 березня 2015 р. № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України».

Відповідно до внесених змін, як і раніше, особа, яка досягла 25­ чи 45­річного віку, може протягом місяця вклеїти фотокартку до паспорта у формі книжечки чи оформити новий паспорт у формі ID­картки.

Просимо звернути увагу: якщо особа досягла 25­ чи 45­річного віку та не звернулася протягом місяця для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нової фотокартки, обмін паспорта на ID­картку здійснюється в обов’язковому порядку.

Також нагадуємо, що вклеювання фото та оформлення ID­картки здійснюється за зареєстрованим місцем проживання.

Загальна вартість послуги у разі оформлення документа, що засвідчує особу, протягом 20 робочих днів становить  279,00 грн, у разі термінового (протягом 10 робочих днів)  – 366,00 грн.

Тетяна МАШИНА,

начальник Іванківського РВ УДМС 

України в Київській області.