Перші в Україні президентські праймеріз завершилися у Києві перемогою Олександра Шевченка

Публікації Трибуни Праці

 

 Народний депутат з УКРОПу здобув підтримку однопартійців із 24 регіонів

18 листопада в Києві обирали народного кандидата у президенти. На внутрішньопартійні перегони «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» завітало понад 600 членів та прихильників цієї політичної сили. Київська міська, обласна, а також наймолодша Кримська партійні організації підтримали кандидатуру Олександра Шевченка – народного депутата, автора ідеї та засновника курорту Буковель. Загалом він здобув 24 перемоги на праймеріз у регіонах, і саме його кандидатуру УКРОП висуне у президенти на з’їзді на початку грудня.

«За економічною кризою в країні стоїть моральна криза влади»

«Українське об’єднання патріотів» першим з-поміж політичних сил пройшло шлях праймеріз. Стартувавши 28 вересня у Луцьку, великий тур учасників фінальної частини внутрішньопартійних виборів УКРОПу прокотився Україною й дістався останнього міста у розкладі – Києва. У кожній області учасники праймеріз – киянка Ірина Головатенко, Оксана Тунік-Фриз із Чернігівщини та Олександр Шевченко з Прикарпаття – презентували свої програми розвитку України. Всюди на них чекали заповнені вщерть зали. За підрахунками партії, сукупно в рамках праймеріз УКРОП зібрав близько 15 тисяч українців – партійців і симпатиків, які вірять у перемогу патріотичної опозиційної сили.

За словами письменника, члена УКРОПу Василя Шкляра, процедура праймеріз цілком себе виправдала й засвідчила, що принцип демократії не став для партії «красним слівцем».

«Мета УКРОПу шляхетна й зрозуміла – змінити країну. Наші теперішні вожді п’ять років вели нас у Європу, натомість привели в Антарктиду, де замерзають міста. Люди опинилися в голоді й холоді на тлі патологічного жирування влади й наближених до неї», – заявив автор легендарного роману «Залишенець. Чорний Ворон», відкриваючи праймеріз у Києві.

Письменник переконаний – за економічною кризою, у якій нині опинилася Україна, стоїть моральна криза влади. Тож посісти керівні посади в державі мають передусім чесні та відповідальні люди.

Про те, що кандидати, обрані на праймеріз, мають більший рівень відповідальності перед однопартійцями та суспільством, а також краще розуміють потреби громадян, ніж партійні вожді чи грошові мішки, «призначені» кандидатами, свідчить досвід західних країн. Там цю демократичну процедуру практикують уже не один десяток років.

Проводячи праймеріз, УКРОП хоче показати чинній владі, що країна прагне чесних і демократичних змін під час президентських виборів у березні 2019 року, – наголосив голова «Українського об’єднання патріотів», народний депутат Тарас Батенко.

«В Україні знову мають місце «маски-шоу», знову відчутний тиск на малий і середній бізнес, знову проблема зі свободою слова, повторюються арешти й затримання. Це не та країна, якої ми прагнемо. Ми бажаємо йти шляхом демократичних змін. І вони відбудуться», – зазначив політик.

«Такі новинки, як праймеріз, повинні частіше з’являтися, щоб дати можливість людям зрозуміти, що влада призначається не згори, а формується знизу, що кожен громадянин має право пропонувати свою програму й брати участь у вирішенні тієї чи іншої проблеми. Таким чином, ми спільними зусиллями можемо віднайти шлях до розвитку», – підкреслила гостя заходу, політолог Наталія Білоус.

«Нам потрібно збудувати фундамент для майбутніх поколінь»

Презентуючи свою програму «Країна гідності і правди», Олександр Шевченко зазначив, що люди не повинні опускати руки й знову обирати тих, хто за 27 років довів Україну до межі.

«Нам потрібно врешті-решт збудувати у нашій державі фундамент для майбутніх поколінь. Збудувати, скориставшись усім тим, що нам дали попередні покоління. Через повагу до кожного громадянина ми маємо зробити Україну правдивою, справедливою й сильною», – наголосив політик.

Олександр Шевченко відомий передусім як підприємець і меценат. У Верховній Раді він часто виступає з критикою ініціатив провладних партій та вносить свої резонансні законопроекти. Один з останніх – про заборону пропаганди так званого «руского міра». А ще нещодавно Шевченко увійшов до чільної десятки претендентів на посаду президента. І майже синхронно з початком великого туру праймеріз УКРОПу у пов’язаних із Шевченком компаніях СБУ влаштувала обшуки. Та політик каже, що такі «привіти» від влади не зупинять його. Він не приховує: хоче стати президентом, щоб українці нарешті відчули, як це – жити у країні, де ти економічно вільний громадянин, а не раб.

Валентин Щербак.