УСЯ НАДІЯ – НА НОВОГО ГУБЕРНАТОРА…

Публікації Трибуни Праці

 

Проблема ця – у відвертому гальмуванні над­ходження в наш район коштів (а це на сьогодні вже кілька десятків мільйонів гривень!) з тих 10 % варто­сті спорудження ЦСВЯП у 30-км зоні ЧАЕС, що пе­редбачені відповідним законом.

На сьогодні мова йде про понад 100 млн грн, акумульованих «Енергоатомом» для спрямування в Іванківський і Поліський райони та м.Славутич на роз­виток соціальної сфери. Як заявляє президент цієї компанії Ю.Недашковський, вони готові перерахову­вати потрібні суми на затверджені КОДА об’єкти.

Але з цим якраз і виникли труднощі. Бо керівниц­тво Департаменту регіонального розвитку та ЖКГ облдержадміністрації прагне одноосібно розпоря­джатися цими коштами. А як в області це іноді ро­блять і що з цього виходить – ми, на жаль, знаємо: попередній керівник ОДА сам розповідав про кон­кретні приклади нецільового використання й навіть розкрадання значних коштів, що виділялися на ті чи інші об’єкти нового будівництва…

Щоб не допустити подібного з цими 10 відсотка­ми, в Іванкові була створена ініціативна група небай­дужих людей, які написали Звернення до вищих по­садових осіб держави і зібрали під ним кілька тисяч підписів жителів району (ми про це писали). Люди вимагають узаконити право розпоряджатися згаду­ваними коштами на місцях, а не в Києві.

Але виявляється, що «скринька» може відкрива­тися дуже просто!..

Така можливість – напряму отримувати відпо­відне фінансування – передбачена в Договорі, який було укладено ще в серпні ц.р. між «Енергоатомом», Київською облдержадміністрацією та (чомусь…) ДСП з управління капітальним будівництвом зони відчуження. («Трибуна праці» про цей Договір згаду­вала в номері за 18.08.2018 р.). Але досі цей доку­мент зацікавлені сторони називають… конфіденцій­ною інформацією.

Що ж там?.. Узгоджуючи дії між названими сто­ронами по використанню цих коштів, документ на­зиває, виявляється, і варіант передачі функцій за­мовника необхідних робіт БАЛАНСОУТРИМУВАЧАМ (виділено мною П.С.) затверджених КОДА об’єк­тів, що містяться в Переліках, поданих з обох районів та Славутича. Тобто, передбачена можливість, щоб

саме, повторюю, балансоутримувачі були розпоряд­никами коштів!..

Наприклад, у випадку з будівництвом другого корпусу райцентрівської школи № 2 це означає, що визначені кошторисом кошти на цей об’єкт «Енерго-атом» може (і має право!) перераховувати напряму відділу освіти Іванківської РДА. А не згадуваному де­партаменту ОДА, як того хочуть його керівники!..

Розмовляємо на цю тему з головою РДА М.Лісого-ром. Максим Едуардович показує мені лист за своїм підписом, направлений 13 листопада ц.р. на ім’я но­вого очільника КОДА О.Д.Терещука. У ньому пере­раховуються об’єкти, що були включені в розпоря­дження від 13.04.2018 р. № 243 (після скандального першого – з приводу реконструкції лише двох мостів у зоні відчуження) тодішнього голови облдержадмі­ністрації О.Горгана. А також пропонується доповнити той Перелік пропозицій Іванківського району рядом інших об’єктів (див. фотокопії цього листа).

Зверніть увагу: далі йде посилання на п.3.2.2 зга­дуваного вже вище Договору. Цей пункт якраз і дає можливість «Енергоатому» делегувати повноваження розпорядника коштів на місця й направляти необхід­ні суми безпосереднім замовникам робіт. Тобто, без внесення якихось змін у закон про ЦСВЯП (що, фак­тично, тепер нереально), без втручання державних «верхів» у вирішення цього питання. Легко і просто. При бажанні!…

Але досі такого бажання в КОДА не було.

– Я тричі мав розмови з цього приводу з новопри-значеним головою ОДА, – говорить М. Лісогор. – Вос­таннє заходили до нього разом з мером Славутича Ю. Фомічевим і депутатом облради О. Леляком. Олек­сандр Дмитрович обіцяє своє сприяння: ми знайшли порозуміння в цьому питанні.

Підтримує наше прохання і народний депутат Ярослав Москаленко. Так що є надія, що найближчим часом владнаємо питання з прямим фінансуванням заявлених районом об’єктів так, як і має бути.

– Як довго може тривати процес передачі «Енергоа-томом» функцій розпорядника саме цих коштів на міс­ця?

– Якби все йшло по-нормальному, без перешкод з боку департаменту регіонрозвитку КОДА, то два-три тижні максимум, я думаю. Будемо сподіватись, що но­вий керівник облдержадміністрації посприяє цьому, як і обіцяє.

Павло СМОВЖ.