ВС встав на сторону судді, якого люстрували

Новини України

Верховний суд України скасував постанову Верховної Ради про звільнення судді Вищого господарського суду Віктора Татькова.

Верховний суд в складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в п’ятницю, 30 листопада, визнав незаконним і скасував постанову Верховної Ради від 29 вересня 2016 року про звільнення Віктора Татькова з посади судді Вищого господарського суду України. Про це йдеться в рішенні суду.

Зазначається, що це рішення є черговим у низці рішень ВСУ про скасування через процедурні порушення постанов парламенту, прийнятих на позачерговому засіданні 29 вересня 2016 року, в ході якого було звільнено 29 суддів.

“Звертаємо увагу, що рішення Вищої ради юстиції від 24 грудня 2015 року про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення В. Татькова з посади судді Вищого господарського суду в зв’язку з порушенням ним вимог несумісності не скасоване”, – йдеться в повідомленні.

Подальше вирішення питання про звільнення Татькова з посади судді належить до повноважень Вищої ради правосуддя. Прийняте рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку у Великій палаті Верховного суду протягом 30 днів.

Нагадаємо, Татьков разом з ще більш як 20 суддями був звільнений Верховною Радою у вересні 2016 року. Суддю підозрюють у незаконному втручанні в автоматизовану систему розподілу справ. У квітні поточного року Татьков попросив Австрію надати йому політичний притулок.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.