В Україну не пустили російську журналістку

Новини України

З журналісткою російського телеканалу Дождь Євгенією Зобніною провели співбесіду в окремій кімнаті, після чого відмовили у в’їзді.

Журналістку російського телеканалу Дождь Євгену Зобніну у вівторок, 4 грудня, не пустили на територію України, повідомляє телеканал.

Причиною відмови у в’їзді, за даними телеканалу, стало те, що Зобніна не змогла підтвердити мету візиту.

Відзначається, що журналістка прилетіла в Україну на запрошення правозахисного центру Меморіал, Луганського обласного правозахисного центру Альтернатива і німецької організації DRA для участі в блог-турі Донбасом. Мета заходу – “показати учасникам ситуацію на постконфліктній зоні, дати імпульс для написання статей з об’єктивним поданням ситуації на Донбасі”.

З Києва Зобніна мала ввечері 4 грудня виїхати до Краматорська.

“В аеропорту Києва з журналісткою провели співбесіду в окремій кімнаті, на якій були дві співробітниці прикордонного контролю і чоловік у цивільному. У Зобніної запитали, хто є організатором її поїздки і за чий рахунок вона приїхала в Україну. Крім того, в неї поцікавилися, чи висвітлювала вона теми, пов’язані з Кримом і будівництвом Кримського моста, чи була на території самопроголошених Донецької і Луганської народних республік і чи знала про введення воєнного стану”, – йдеться в повідомленні телеканалу.

Журналістка на своїй сторінці в Facebook зазначила, що до 5-ї ранку чекає літак до Мінська.

Як повідомлялося, на час воєнного стану Україна буде обмежувати пропуск на свою територію росіян чоловічої статі віком від 16 до 60 років.

За добу в Україну не пустили 66 росіян. Переважна більшість росіян не змогли підтвердити мету поїздки.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet