«Час будувати своє майбутнє!»

Публікації Трибуни Праці

Під таким меседжем розпочалася бесіда студентів Київського політехнічного інституту з одинадцятикласниками Іванківського району під час зустрічі, яка відбулася в рамках ознайомчої поїздки наших старшокласників до цього вишу 21 листопада.

 

Більше тридцяти школярів з сільських шкіл Сукачів, Феневичів та Шпилів відвідали цей провідний заклад технічної освіти, який є топовим не лише в українських рейтингах вищих освітніх закладів, але й входить у світові рейтинги.

Тут, в одній із навчальних аудиторій теплоенергетичного факультету КПІ ім. І. Сікорського, вони зустрілись зі студентами­учасниками громадської організації «Молодіжна енергетична спільнота» Генріхом Кальяном та Іллею Черепановим, які навчаються на ТЕФі, а також з Юлею Мамчич з хіміко­технологічного факультету. Студенти політеху розповіли школярам про навчання в університеті та студентське життя, зокрема, про участь у просвітницьких проектах «Енергоатому» «Весняна школа» і «Літня ядерна школа», роботу спортивних секцій в університеті та організацію дозвілля студентів. Основна теза молодих спікерів – «Час будувати своє майбутнє!» – коли необхідно робити свідомий вибір майбутньої професії.

Перед школярами також виступив професор Володимир Кравець, який викладає на ТЕФі. Він розповів, як за участі студентів у КПІ здійснюється науково­дослідницька робота,  продемонстрував одну з інноваційних розробок своєї кафедри – надпровідникові теплові трубки, що використовуються для охолодження обладнання в комп’ютерах і навіть в умовах космосу – на наносупутниках PolyITAN­1 та PolyITAN­2. Зацікавлені й заохочені професором Кравцем, іванківські школярі змогли особисто взяти участь у демонстраціях роботи теплових трубок. Діти на власні очі побачили наносупутник, який професор приніс в аудиторію, а також дізналися, що в КПІ діє власний Центр управління польотами для супутників, зроблених в КПІ.

Студенти провели для школярів екскурсії по території університету, розповіли про історію закладу та відомих людей сучасності, які навчалися в Київському політехнічному інституті.

В ході екскурсії у Науково­технічній бібліотеці  ім. Г. Денисенка наші діти змогли побачити маятник Фуко – великий пристрій, який використовується для експериментальної демонстрації добового обертання Землі.

На завершення старшокласники побували у залах авіації і космонавтики Державного політехнічного музею, де ознайомились з історією зародження та розвитку цієї галузі в Україні та світі.

Своїми враженнями щодо поїздки поділилася учениця 11 класу Шпилівської ЗОШ Ангеліна Вакуліна.

– Мені сподобалася атмосфера проведення заходу, – говорить дівчина, – коли ти ставиш запитання, а тобі відкрито й відверто відповідають. Також самі по собі будівлі Київського політеху і його історія є цікавими та захоплюючими. Подібні поїздки  надихають на серйозний, свідомий вибір професії та є дуже корисними. Майбутнім абітурієнтам так легше визначитись. Адже тут нам не просто розповіли про вступ до цього закладу вищої освіти, а й дали можливість у спілкуванні з нинішніми студентами зрозуміти, чи це твоє, чи не твоє. Я ствердилась у своєму бажанні вступати на відділення автоматизації хімічних процесів інженерно­хімічного факультету. Тепер головною моєю метою буде поступити саме в КПІ!..

До речі, це вже друга поїздка іванківських старшокласників до Києва, яка була організована і забезпечена дирекцією з комунікацій «Енергоатома» за підтримки керівників теплоенергетичного факультету КПІ. Вона є продовженням інформаційно­просвітницького проекту «Енергоатом» – профільні ЗВО – школи». Українські атомники реалізують цей проект з метою сприяння розвитку технічної освіти в нашій державі та профорієнтаційної роботи з молоддю тих регіонів, де вони здійснюють виробничу діяльність.

Буде добре, якщо такі відвідування стануть традиційними. Щоб старшокласники району могли відкривати для себе нове. Адже недарма кажуть французи: «Подорожі формують молодь!». Та й для економіки України вкрай потрібно заохочувати талановиту молодь іти навчатись на інженерні спеціальності. Аби майбутнє країни було інноваційним та високотехнологічним.

На знімках: професор Кравець демонструє роботу теплових трубок; захоплено слухали школярі студентів політеху Генріха Кальяна, Іллю Черепанова та Юлю Мамчич (перший зліва – працівник дирекції з комунікацій «Енергоатома» Р.Г. Зібніцький);    традиційне фото на згадку учасників цієї поїздки на фоні університету.

Павло КОСТЕНКО.