«Ну коли  вони нажеруться?!.»

Блог редактора

 

 

Таку фразу чуєш все частіше. Й вона має підстави у реаліях сьогодення. Адже більшість українців бідують, ледь зводячи кінці з кінцями на свої мізерні зарплати і пенсії, а   у «верхах» дуже багато хто справді жирує. І мільйонні зарплати можуть собі дозволяти, і премії, і автомобілі найкращі у світі, і «хатинки» на сотні й тисячі квадратних метрів легко будувати й утримувати….

Одному з колишніх керівників нашої держави (моєму тезці – пригадуєте?..) було все мало. Довелося «сидіти»… Правда,  в США. Іншому вдалося втекти до РФ, обібравши казну України майже до нитки. Правда, в цього невідомо, що попереду… Хоча, як на мене, він покарання уникне …

А ті, хто ще не тікає, свято вірують, що їм нічого не буде за їхні діяння. Отож продовжують грабувати свою країну, свій народ. Мені сьогоднішні дії декого нагадують роки Голодомору. Тоді теж мародерствувало, виконуючи волю згори, немало українців. Чи, може, то не їхніми руками творилася наруга над людьми?..

Це все – змалювання фону, на якому сьогодні діють наші можновладці. А коли така  картинка в державі, то й окремі її фрагменти – відповідні, на жаль…

Ось приклад. Споживачі природного газу отримали рахунки за жовтень з приголомшливим поясненням, чому вони мають платити відтепер навіть не за офіційно підвищеним на чверть тарифом, а ще більше. Виявляється,  об’єми газу за показаннями побутових  лічильників приводитимуться до «стандартних умов…».

Невже, зрадіє дехто, кращою стане його якість? Тобто, це паливо буде калорійнішим, менше «крутитимуть» лічильника, більшою буде його тепловіддача й не гаснутимуть на мінімумі котли від низького тиску в трубах і «повітря» в них?..

Нічого подібного!

Те, що маємо в трубах сьогодні, наші лічильники «не бачать»: вони не вимірюють тиску та/або температури газу.  Тож  відображають об’єм спожитого газу (цитата) «в робочих умовах». А треба, щоб у «стандартних»!..

Що ж це таке – «стандартні умови»? Це, виявляється, газ температурою  близько 20 градусів за Цельсієм і під тиском ~ 760 мм ртутного стовпчика (101, 325 кПа)… Якого при цьому витрачається більше.

Ви щось  розумієте? Якщо ні, а хочеться розуміти, – уважно почитайте розроблену Мінпаливенерго методику, поцікавтеся шістьма групами коефіцієнтів, які дозволяють обраховувати і приводити об’єми спожитого вами природного газу до цих «стандартних умов»… Ви будете це робити?..

Так, ці «стандартні умови» були прописані в ЗУ «Про ринок природного газу» ще, виявляється, в 2015 році (пункт  31 статті 1). А також в інших нормативних документах. Але ні тоді, ні пізніше  уряд не дозволяв газовикам «накручувати» ціну ще й таким способом. Сьогодні це, виходить, уже можна робити?!.

В тій інформації під жовтневими рахунками ТОВ «Київоблгаз збут» повідомляє, що вже зробило і робитиме надалі розрахунки спожитого в побуті газу за згадуваною вище методикою. Бо вони, бідні-нещасні, досі не доотримували з нас гроші за теплий  взимку газ температурою плюс 20 градусів під «стандартним» тиском…

Одночасно повідомляється, що в кожного споживача за період з 1 грудня 2015 року по 30 вересня 2018 року утворився борг за його особовим рахунком «в результаті різниці між об’ємами спожитого газу в стандартних і робочих умовах»… (У мене, наприклад, – 303,15 куб. м.). Але питання сплати такої заборгованості на сьогодні «не врегульовано», отож обіцяно інформувати нас надалі щодо цього. Готують свідомість заздалегідь?..

Ну як вам це, земляки?!

От  через що, виявляється, «бідують» сьогодні газовики!..

Обурює і те, що нам в черговий раз підвищили  тариф на газ, приховавши правду про те, що й це – не вся ще ціна. Обурює те, що не думають, з чого багатьом людям жити, купувати продукти, ходити в аптеку при їх статках. Обурює те, що заднім числом хочуть нарахувати «недоотримане» в свої кишені з простого народу. Обурює те, що не бояться всього цього робити й уже готують нашу свідомість: ми врегулюємо це питання і ви таки сплатите свій борг…

Цікаво: уряд і Президент давали на таке своє «добро», чи це самодіяльність коболєвих різного рівня  та облгазів, образно й прямо кажучи? І хто її припинить?

Павло СМОВЖ.

P.S.  Перед здачею цього номера в друк мені таки вдалося «відкопати» коментар фахівця з цього приводу. Ось він: