Україна проінформувала членів Генасамблеї ООН про ситуацію на Азові

Новини України

Представник України заявив про порушення з боку Росії численних положень міжнародного права.

Україна детально проінформувала членів Генеральної Асамблеї ООН про дії Російської Федерації, які загрожують безпеці судноплавства в Чорному і Азовському морях. Про це у вівторок, 11 грудня, повідомляє Постійне представництво України при ООН в Нью-Йорку.

Так, на пленарному засіданні Генасамблеї представник України заявив про те, що Росія посилила свої суперечки з Україною.

“На жаль, сьогоднішня реальність така, що Росія продовжувала свої незаконні дії в Чорному, Азовському морях і Керченській протоках і посилила свої суперечки з Україною. У результаті незаконного будівництва мосту через Керченську протоку держава порушила численні положення, в тому числі ті, які стосуються прав Україна в її територіальному морі, зобов’язань Росії щодо захисту морського середовища і зобов’язань Росії не перешкоджати транзитному проходу через Керченську протоку”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 25 листопада біля Керченського мосту спецназ РФ захопив три українських кораблі. В результаті було поранено шістьох українських військовослужбовців.

Росія називає дії України в районі Керченської протоки “провокаційними”. МЗС РФ вручило ноту протесту тимчасовому повіреному в справах України.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet