ЗМІ дізналися формат голосування на Об’єднавчому соборі

Новини України

Голосування за предстоятеля Об’єднаної української православної церкви буде таємним і пройде в два тури.

В Об’єднавчому соборі нової української православної церкви візьмуть участь близько 192 делегатів від трьох конфесій. Про це в суботу, 15 грудня, повідомляє РБК-Україна з посиланням на джерело, яке бере участь у процесі об’єднання.

Українська православна церква Київського патріархату буде представлена 126 делегатами: 42 архієреї привезуть із собою по одному священику і звичайній людині.
Українська автокефальна православна церква підтвердила участь 12 єпископів. З двома запрошеними від кожного ієрарха кількість представників цієї конфесій складе 36 делегатів.
Українська православна церква Московського патріархату має прибути на помісний Собор у складі 30 осіб: 10 єпископів і по дві людини у їхньому супроводі.
Голосування за предстоятеля Об’єднаної української православної церкви буде таємним і проходитиме у два тури.
У першому турі пройде рейтингове голосування. До другого туру вийдуть троє претендентів, які набрали найбільшу кількість голосів. Один з них очолить нову церкву.
Як почесні гості в Соборі візьмуть участь президент Петро Порошенко і голова Верховної Ради Андрій Парубій.
Як відомо, Об’єднавчий собор Української православної церкви відбудеться 15 грудня в соборі Святої Софії в Києві. На ньому керівники українських православних церков – УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП – повинні прийняти рішення про об’єднання церкви і вибрати її предстоятеля. Саме йому в майбутньому повинні надати томос про автокефалію Української православної церкви.
У свою чергу Росія і Російська православна церква виступають проти цього рішення.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet