Розпочалося засідання Об’єднавчого собору

Новини України

У Соборі беруть участь церковні ієрархи, священики і миряни, а також президент Порошенко.

У храмі Святої Софії в Києві розпочався Об’єднавчий собор українських православних церков. Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті УПЦ КП в суботу, 15 грудня.

“У Києві 15 грудня 2018 року вранці розпочався Об’єднавчий собор Українського православ’я, в якому беруть участь церковні ієрархи, священики і миряни”, – наголошується в ньому.

Уточнюється, що учасники собору представляють три православні церкви, які зараз існують в Україні: Українську православну церкву Київського патріархату, Українську автокефальну православну церкву та Українську православну церкву, яка перебуває в єдності з Московським патріархатом.

“Перші дві церкви взяли участь в соборі на рівні своїх Архієрейських соборів, остання (УПЦ МП) представлена ​​окремими представниками єпископату, кліру і мирян”, – додається в повідомленні.

Також зазначається, що перед початком собору в храмі Малої Софії було відслужено Божественну літургію, після чого відбулася реєстрація учасників Об’єднавчого собору.

“Собор в Києві може стати вирішальним кроком, який підсумовує року зусиль, спрямованих на створення в Україні помісної автокефальної православної церкви”, – резюмується в повідомленні.

Зазначимо, президент Петро Порошенко прибув на засідання Собору з двогодинним запізненням.

За даними ЗМІ, Об’єднану Українську Православну Церкву очолить предстоятель з титулом Митрополит Київський, а не Патріарх.

Голосування за предстоятеля Об’єднаної української православної церкви буде таємним в два тури.

У першому турі відбудеться рейтингове голосування. До другого туру вийдуть троє претендентів, які набрали найбільшу кількість голосів. Один з них очолить нову церкву.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet