Єдину церкву очолить Митрополит Київський – ЗМІ

Новини України

На Софійській площі зібралося багато людей, розпочалася спільна молитва ієрархів за автокефалію Української церкви.

Об’єднану Українську православну церкву очолить предстоятель з титулом митрополит, а не патріарх.

Зазначається, що документ є початковим варіантом статуту, затвердженого 29 листопада Синодом Вселенського патріархату. У ньому не враховані правки, які за останні дні були до нього внесені спільною робочою групою УПЦ КП, УАПЦ, представниками Московського патріархату і екзархами Константинопольського патріарха.

З цього проекту відомо, що на цьому етапі титул патріарха глава нової Української церкви не отримає, хоча сама церква стане автокефальною, тобто незалежною і рівноправною з іншими помісними церквами.

Синод нової Церкви, згідно з документом, має складатися з 12 архієреїв. Кожні півроку половина Синоду буде проходити ротацію, а термін повноважень члена Синоду становитиме один рік.

Предстоятеля автокефальної Церкви будуть постійно вибирати на помісному Соборі.

Миро для нової Церкви на цьому етапі буде варитися Константинопольською церквою, але всі інші атрибути церковної незалежності Українська церква отримує вже.

Тим часом, на Софійській площі зібралося багато людей, почалася спільна молитва ієрархів за автокефалію Української церкви.

Через Собор в центрі Києва посилили заходи безпеки.

Як відомо, Об’єднавчий собор Української православної церкви відбудеться 15 грудня в соборі Святої Софії в Києві. На ньому керівники українських православних церков – УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП – повинні прийняти рішення про об’єднання церкви і вибрати її предстоятеля. Саме йому в майбутньому повинні надати томос про автокефалію Української православної церкви.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet