СБУ перевірить держслужбовців з родичами в Криму

Новини України

Президент Петро Порошенко обіцяє, що після завершення перевірки він або компетентні органи ініціює звільнення таких чиновників.

Президент України Петро Порошенко звернувся до глави Служби безпеки України щодо проведення контррозвідкою перевірки державних службовців, чиї родичі перебувають в анексованому Криму. Про це президент повідомив під час прес-конференції.

Привід для звернення – знайдені російські паспорти у дружини і дочки першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочка. Паспорти були отримані на півострові.

“У нас є велика кількість держслужбовців, в тому числі і в правоохоронних органах, у яких є родичі в Криму…. Я звернувся до голови СБУ Василя Грицака, щоб контррозвідка перевірила відомості держслужбовців, які мають родичів в Криму, з пріоритетом на правоохоронні і слідчі органи”, – заявив президент.

За словами президента, коли перевірка буде завершена він або компетентні органи звільнять чиновників.

Він додав, що не вказує правоохоронним органам, хто повинен сидіти, а хто повинен бути звільнений, оскільки це не є функцією президента.

“Я не є вказівним перстом, хто повинен сидіти, а хто повинен бути звільнений. Це не є конституційною функцією президента. Більш того, безпосередньо заборонено Конституцією”, – заявив глава держави.

Нагадаємо, що на початку грудня контррозвідка підтвердила, що дружина і дочка Семочка мають російське громадянство.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet