Новий етап в житті Київщини футбольної

Публікації Трибуни Праці

 

Обласна федерація підбила підсумки 2018 року

 

  

Київська обласна федерація футболу (КОФФ) урочисто підбила підсумки року, що минає.

Захід, який недаремно провели у Всесвітній день футболу, зібрав гравців, тренерів, меценатів, організаторів, почесних гостей та багатьох інших учасників, причетних до футболу Київщини. Атмосфера футбольного свята відчувалась завдяки нагородам і привітанням, а також позитивним емоціям від зустрічей та спілкування.

На правах господаря відкрив вечір голова КОФФ Ярослав Москаленко. Він привітав гостей та розповів про основні досягнення 2018 року.

“Кращої національної ідеї для українців, ніж футбол, не знайдеш. Футбол – це більше, ніж гра. Це наше з вами життя. Свій 21-й рік реєстрації КОФФ ми почали з оздоровлення нашого футбольного господарства. Хочу підкреслити, що ніколи за два десятиріччя наша федерація не мала такої потужної підтримки з боку держави”, – зазначив він.

Адже саме за ініціативи керівництва КОФФ Київська облдержадміністрація спільно з облрадою підтримали рішення співфінансування проектів будівництва семи футбольних полів на Київщині – коли частину коштів надає область, другу частину забезпечує місцева влада. В цьому році вдалося консолідувати понад 60 млн грн.  Завдяки чому зараз тривають роботи з будівництва запланованих великих футбольних полів у Борисполі, Славутичі, Іванкові, Пірново, Вишгороді, Бородянці і Ставищі. Ярослав Москаленко запевненив, що цим федерація не обмежиться, адже є багато охочих і спроможних громад доєднатися до програми співфінансування.

Також він акцентував увагу на інших успішних ініціативах, проведених КОФФ протягом року. Це – запровадження практики «Один гравець — одна команда», надання регіональним осередкам оргтехніки і проведення навчального семінару за участю фахівців ФФУ для того, щоб з наступного року всі регіони Київщини працювали в єдиній інформаційно-статистичній базі ФФУ; виконання на високому рівні змагального плану і досягнення команд; перше введення програми щодо компенсації перевезень гравців й оплати суддівства для чемпіонату області серед дітей – для цього щороку з обласного бюджету виділяється 2 млн грн, програма розрахована до 2022 року; рекордна навіть для України кількість команд у дитячо-юнацькій футбольній лізі – 176 команд змагаються у п’яти категоріях. Тож дійсно, не на словах, а на практиці Київщина виховує майбутніх “зірок” футболу.

До привітань долучився президент Федерації футболу України Андрій Павелко, який зазначив, що Київщина здобула більше ніж просто сім нових полів: “Київщина здобула більше, завдяки новому керівництву, новому стратегічному плану з розбудови футбольної інфраструктури Київської області.

Ярослав Миколайович – людина, яка вписує своє ім’я в історію футболу Київської області. Не тільки через футбольний клуб “Діназ”, який всі знають і поважають, а й інфраструктурні проекти і ті завдання, яких ще не було за 20-річну історію у Київській області. Це тільки початок. Саме завдяки новим командам, новим стадіонам, новим майданчикам, дітям, які прийдуть у футбольні секції, наша країна обов’язково виграє майбутній Мундіаль. Я в це вірю. Але цього не може бути без вас – футбольні тренери, функціонери, меценати, футболісти. Футбольна країна, якою є наша держава, обов’язково в майбутньому дасть ту радість, емоцію щастя,  на яку ми чекаємо від нашого українського футболу. І саме початок цієї майбутньої перемоги базується зараз у Київський області”, – підкреслив керманич ФФУ.

Він наголосив, що, як колишній очільник Дніпропетровської ОФФ, повністю розуміє навантаження на обласну федерацію і тому обіцяв підтримувати усі стратегії Київщини.

“Вірю, що у наступному році КОФФ вперше буде мати свій дім. І наскільки мені відомо – це буде яскравою можливістю для футбольної сім’ї збиратися і працювати над майбутніми програмами. Завдяки новому дому ми дамо новий поштовх українському футболу. Дуже розраховую на це”, – висловив побажання Андрій Павелко.

Головною “родзинкою” вечора, звісно, було нагородження кращих з кращих. Кубки, відзнаки, грамоти, статуетки і медалі майже безперервно знаходили своїх власників. Періодично процес нагородження зупинявся, але на музичну паузу – запальній співачці Вірі Кекелії та її бенду підспівували і підтанцьовували усі.

Серед перших номінантів назвали арбітрів КОФФ (серед яких, до речі, була представниця прекрасної статі Крістіна Козорог), спостерігачів і асистентів арбітражу, ветеранів футболу, тренерів, мецената, ДЮСШ та технічне забезпечення. Кращою футбольною ареною Київщини визначено стадіон “Зміна” (м. Біла Церква). Нагороди отримували також за внесок у розвиток пляжного футболу та жіночого футболу Київщини.

Кубками і медалями нагородили призерів обласного чемпіонату Київщини. Бронза дісталася ФК “Патріот” (Баришівський район), срібло – у ФК “Діназ” (Вишгород), а золото отримав ФК “Любомир” (Ставище).

Спеціальними та іменними призами Київська обласна федерація відзначила окремих футболістів, команди та тренерів. Чемпіоном і абсолютним рекордсменом області став ФК “Авангард” (с. Бзів). А у футбольному рейтингу регіонів перше місце посіла Києво-Святошинська районна федерація, друге – Баришівська районна федерація і третє – Білоцерківська.

Ось таким видався футбольний 2018 рік для Київської області. Сподіваємося, що наступний буде не менш успішним, з реалізованими планами та новими перемогами.

Ольга АВРАМЕНКО.