ЗА НЕЗАКОННО ЗРУБАНІ ЯЛИНКИ – ШТРАФИ

Публікації Трибуни Праці

 

 

Наближаються новорічні та різдвяні  свята. І одне з головних завдань ДП «Іванківський лісгосп» у цей час – забезпечити всіх бажаючих новорічними ялинками, не завдаючи шкоди для лісу. Адже новорічні деревця заготовляються на спеціально створених  плантаціях, або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів.

Напередодні Нового 2019 року можливі незаконні рубки лісу. Тому задля охорони лісових красунь від незаконних рубок будуть здійснюватись  рейди у хвойних лісових масивах працівниками державної лісової охорони за участю працівників правоохоронних органів.

Лісопорушникам слід очікувати значних штрафних санкцій.  Так, за кожне зрубане хвойне дерево діаметром у корі біля шийки кореня до 10 см розмір шкоди (проіндексований) складає  453,99 грн,  якщо 10,1 – 14 см  – 799,86  грн, якщо 14,1 – 18 см – 2053,71 грн.

Крім цього, згідно ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, лісопорушники сплачують штраф у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-170 грн.), а посадові особи – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів (119-204 грн).

На легальність новорічних ялинок вказує обов’язкова наявність самоклейної етикетки зі штрих-кодом та/або пластикова бирка-стяжка.

Валентин ЧАЛИЙ,

інженер охорони і захисту лісу ДП «Іванківський лісгосп».