США звернулися до Росії щодо Керченської протоки

Новини України

Американське посольство в Україні закликає Росію зберегти Керченську протоку відкритою.

Протидія законному транзиту України через Керченську протоку є порушенням міжнародного права. Про це у відповідь на запит УНН повідомили в посольстві США в Україні.

“Ми закликаємо Росію зберегти Керченську протоку відкритою і припинити переслідування міжнародного судноплавства в Азовському морі. Ми уважно стежимо за цією ситуацією і працюємо з нашими партнерами і союзниками. Ми закликаємо Росію повернути Україні судна і затриманих членів екіпажу і поважати суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, що тягнуться до її територіальних вод”, – йдеться в заяві.

Також наголошується, що “на найвищому рівні США спілкувалися зі своїми партнерами. Ми підтвердили нашу підтримку України перед обличчям російської агресії і наголосили, що Росія повинна дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань. Протидія законному транзиту України через Керченську протоку є порушенням міжнародного права”, – зазначили у посольстві.

Водночас, коментуючи недавні заяви секретаря РНБО Олександра Турчинова про наміри відправити військові судна через протоку, а також повідомлення про нарощування РФ військових сил в регіоні, США закликали до стриманості обидві сторони. “Ми також закликаємо обидві сторони проявляти стриманість і дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань”, – зауважили в посольстві.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що будівництво моста в Крим не заважає судноплавству в Керченській протоці.

Зазначимо, як додаткову допомогу після інциденту в Керченській протоці США виділять Україні десять мільйонів доларів.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.