У ДСНС розповіли, як правильно встановити ялинку

Новини України

Вибираючи штучну ялинку, варто віддати перевагу тим, які мають спеціальне протипожежне просочення.

Під час встановлення новорічної ялинки вдома потрібно дотримуватися певних правил безпеки. Інакше наслідки від пожежі можуть затьмарити саме святкування, повідомляє ДСНС в суботу, 29 грудня.

Зокрема, ялинка повинна розміщуватися щонайменше за один метр від стін і стелі і подалі від обігрівальних приладів.

“Тому купуйте ялинку оптимального розміру для вашого будинку. Обов’язково поставте дерево на стійку основу (спеціальну підставку, у відро з піском) і з таким розрахунком, щоб не ускладнювався вихід з приміщення”, – йдеться в повідомленні.

У ДСНС нагадали, що ялинки дуже швидко спалахують, а штучні під час горіння ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться й “розтікаються”. Тому, вибираючи штучну ялинку, варто віддати перевагу тим, які мають протипожежне просочення.

Також на ялинку не можна встановлювати свічки та бенгальські вогні, особливо в поєднанні з ватним “снігом” і паперовими іграшками. А щоб новорічне дерево не впало, воно повинно бути правильно складене і надійно встановлене, а іграшки рівномірно розподілені.

“У кімнаті, де стоїть ялинка, діти повинні перебувати тільки під наглядом дорослих. Для дитячої безпеки ялинку краще прикрасити легкими прикрасами, що не б’ються, – бантами, шишками, кульками зі склопластику”, – зазначили в ДСНС.

Рятувальники нагадали і про правила електробезпеки. Зокрема, для прикраси ялинки не можна використовувати несправні і несертифіковані електричні гірлянди. А при виявленні несправності в ілюмінації – нагрівання проводів, миготіння лампочок, іскріння – її необхідно терміново вимкнути.

Раніше в США показали, як швидко суха ялинка може спалити квартиру. Тоді наголошувалося, що на відміну від ялинок, які перебувають у відрі з водою, вони можуть стати причиною пожежі.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet