США невдовзі дадуть зброю Україні – екс-посол

Новини України

США можуть дати Україні зброю через 2-3 місяці, а Росії загрожують нові санкції, повідомив колишній посол Джон Гербст.

Вашингтон може дати Києву зброю і ввести нові санкції проти Росії протягом двох-трьох місяців. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив екс-посол США в Україні, директор Атлантичної ради Джон Гербст.

“Уже через 2-3 місяці ми побачимо, що США дадуть зброю Києву і оголосять про нові санкції проти Росії у зв’язку з цією агресією (в районі Керченської протоки – ред.). Думаю, протягом найближчих восьми-десяти, максимум – дванадцяти тижнів з’явиться ця найсильніша відповідь США. І, крім санкцій, це буде військова допомога Україні”, – заявив він.

Зі слів Хербста, останні події дають США достатньо аргументів для того, щоб здійснити постачання в Україну протикорабельних ракет, патрульних кораблів та іншого військового обладнання.

“У США досить крилатих ракет Гарпун, в основі дії яких – технології, розроблені 30 років тому. І це те, що ми вже зараз можемо дати. А можливо, і набагато більш сучасні ракети”, – сказав екс-посол.

З його слів, Україна вже багато зробила, зміцнюючи свою оборону на сході, і повинна “тепер подумати над посиленням своєї оборони на півдні. І особливо в районі Азовського моря. Можливо, ще й в районі Одеси”.

Серед санкцій, які можуть ввести США, Гербст назвав доцільним обмеження проти найбільшого російського банку або заборону на вхід в американські порти російським судам.

Раніше повідомлялося, що США незабаром можуть оголосити про нове постачання зброї в Україну. На військову допомогу Україні, зокрема оборонне озброєння летального характеру, в 2019 фінансовому році Вашингтон передбачив 250 млн доларів.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet