ДАВАЙТЕ ОБ’ЄДНАЄМОСЬ, ДОРОГІ БРАТТЯ І СЕСТРИ У ХРИСТІ!

Публікації Трибуни Праці

Всечесні отці, дорогі брати і сестри у Христі!

З огляду на доленосні та історичні події у житті нашої держави та нашої Помісної Православної церкви України, дозвольте звернутися до вас з проханням: не будьте осторонь об’єднання в одну велику православну родину!

Двері нашої церкви відкриті для всіх вірян й ми просимо вас відкинути всі колишні чвари та образи, подолати страхи і об’єднатись в одну церкву. КАНОНІЧНИЙ статус нам гарантував Вселенський патріарх Варфоломій, тому немає зараз підстав утікати від свого народу, який віками хотів мати свою Помісну Церкву!

Звертаюся до благочинного Іванківського благочиння УПЦ МП (тепер уже – РПЦ в Україні) та духовенства: проведіть парафіяльні збори у своїх громадах і дайте віруючим людям можливість зробити свій вибір. Уникання цього питання або його замовчування не принесе духовної користі та радості віруючим. Тому, поки є ще час, відважтеся на мужній крок. Й тоді “останній” ваш крок в Російській православній церкві буде “першим” в Православній церкві України.

Віруючим, які не знають, що їм робити, раджу спонукати своїх священиків до проведення зборів церковної громади. Знайдіть належний до них підхід і переконайте їх в цьому.

Тим віруючим, які не знають, до якої тепер церкви належить їхня релігійна громада, хочу дати “дорожню карту” по парафіях в Іванківському районі.

Українські православні релігійні громади нині діють в селах  Кухарі, Леонівка, Коленці, Варівськ, Станішівка, Тетерівське, Іванків та  Розважів (де настоятелем о. Максим Козачина), Нові Ладижичі  (настоятель о. Володимир Ковальський), Страхолісся (пристосований храм у колишньому клубі), Мала Макарівка та Олізарівка. (Останні дві громади – в процесі реєстрації  своїх статутів).  Це, наголошую, громади Православної церкви України (помісної і канонічної).

Всі інші православні громади, окрім с. Оране (де, крім РПЦ, є ще громада Російської православної церкви за кордоном – настоятель о. Олександр Гасич) – це парафії тепер вже Російської православної церкви в Україні.

“Мужайтесь: Я переміг світ” (Ів.16:33).

Василь ВЕНГЛЬОВСЬКИЙ,

благочинний Православної церкви України  в Іванківському районі, настоятель храму

 Покрови Пресвятої Богородиці в с. Кухарі.