ЧИ СПРАВДІ ЦЕ НАШ ЗЕМЛЯК?

Публікації Трибуни Праці

 

У першому номері «Трибуни праці» за 2019 рік редакція  започаткувала рубрику «Наші земляки. З Вікіпедії». Під нею, як я вже пояснював на сторінках газети, ми з номера в номер публікуватимемо протягом  усього нинішнього року невідому багатьом інформацію, котра міститься у Вільній енциклопедії про видатних уродженців  нашого краю. Тобто, про людей, які своєю суспільною діяльністю, результатами  праці в різних галузях народного господарства України, а також  у мистецтві, спорті, науці, медицині, культурі тощо заслужили  визнання на державному рівні.

Проте в деяких випадках Вікіпедія не дає точних даних стосовно певних осіб,  занесених до неї. З різних причин. Одна з яких – сьогоднішня недостатність інформації про людей, які жили й працювали раніше, дехто – ще в минулому і попередньому століттях.

На одного з таких земляків (а може й не наш це земляк?..) я натрапив у списку відомих уродженців  Іванківського району. Це  Червенко Петро Іванович. Скупі дані свідчать лише про те, що він народився 1910 року в Іванківському районі Київської області. Навіть дати смерті  немає. Захотілося точніше дізнатися: справді це наш земляк чи ні? Але як це зробити сьогодні?..

Тому вирішив: опублікую дані про цю людину, взяті  з Вікіпедії, на сторінках нашої газети. І звернусь з проханням до всіх читачів: може хтось щось знає, чув або читав про цю людину?  Найбільше сподівань – на педагогів, культпрацівників та працівників органів місцевого самоврядування  району. Поцікавтеся, шановні, у своїх односельців­старожилів: може хтось щось і знає. Бо Вікіпедія повідомляє  про П.І. Червенка (а може це помилка  й прізвище  насправді  було Черненко?  А це вже «ближче» до  нашого району, де поширені саме такі прізвища…) тільки ось таку інформацію (далі цитується дослівно):

«Петро Іванович Червенко (1910 — ?) — український радянський діяч, голова виконавчого комітету Запорізької обласної сільської ради депутатів трудящих (1964 р.).

Член ВКП (б). Перебував на відповідальній радянській роботі.

З середини 1950­х по 1962 (?) рік — начальник Запорізького обласного управління радгоспів.

У 1962 — 1964 роках — начальник Мелітопольського територіального виробничого колгоспно­радгоспного управління Запорізької області.

У січні — грудні 1964 року — голова виконавчого комітету Запорізької обласної сільської ради депутатів трудящих.

З грудня 1964 року — 1­й заступник голови виконавчого комітету Запорізької обласної ради депутатів трудящих.

На 1969 рік працював директором Центрального науково­дослідного інституту механізації і електрифікації тваринництва південної зони СРСР.

Нагороди: орден Трудового Червоного Прапора (26.02.1958), Заслужений працівник сільського господарства Української РСР (12.01.1970)».

Так що, шановні читачі, я сподіваюсь на те, що ми разом знімемо це питання: був чи не був вихідцем з Іванківського району Петро Іванович Червенко.

 

Павло СМОВЖ.