Дорога до храму людських душ була довгою

Публікації Трибуни Праці

 

ПЕРША В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ЦЕРКВА, ЗБУДОВАНА ЗА ДЕРЖАВНІ КОШТИ,  – У НАШОМУ ІВАНКОВІ

Становлення в Україні  дійсно єдиної, соборної і помісної  церкви, запущене   Томосом  Вселенського патріархату про надання автокефального церковного устрою Православній Церкві України,  вимагає тепер великої  й тривалої роботи по досягненню взаєморозуміння між прихожанами  Київського і Московського патріархатів, об’єднання досі розрізнених церков.  У ЗМІ та в інтернеті  все частіше з’являються повідомлення про те, що релігійні громади МП приймають рішення приєднатися до автокефальної Православної Церкви України.

Стоїть це питання вже на порядку денному і в  Іванкові. Рано чи пізно мають відбутися загальні збори релігійної громади райцентрівського храму Різдва Пресвятої Богородиці, на якому віруючі повинні чітко визначитись:  залишатись церкві у підпорядкуванні Московського патріархату чи перейти до ПЦУ.

При цьому слід  зважати на дуже серйозну річ: як і за чиї кошти будувався цей храм Божий. Адже право  на культові споруди,  пряме чи опосередковане, – не другорядне питання, яке можна при такому  визначенні ігнорувати. Саме про це й хочу розповісти сьогодні всім читачам нашої газети. Адже  пам’ять людська не все, на жаль,  зберігає достеменно, та й багато чого  земляки, зокрема, молодшого віку,  можуть просто не знати.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Павло СМОВЖ.