Митрополита Епіфанія інтронізували

Новини України

На церемонії не був присутній глава УПЦ Київського патріархату, почесний патріарх Філарет, хоча його присутність анонсувалася.

У неділю, 3 лютого, в соборі Святої Софії Київської відбулася церемонія інтронізації (сходження на престол) предстоятеля Православної церкви України, митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

В ході церемонії митрополит Макарій (колишній предстоятель УАПЦ) та митрополит Симеон (колишній представник УПЦ МП) почергово посадили митрополита Епіфанія на престол з вигуком “Аксіос” (гідний). Після цього Епіфанію були піднесені знаки предстоятельського сану. Зокрема, хрест підніс митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, панагію (невеликий образ Богоматері) підніс митрополит Юрій (Каліщук), який очолює Українську православну церкву в Канаді під омофором Вселенського патріархату, другу панагію підніс митрополит Антоній (Щербань) предстоятель Української православної церкви в США теж під омофором Константинополя. Право носіння другої панагії – привілей предстоятелів помісних церков.

Після облачення в ці церковні символи інтронізація є завершеною, і митрополит Епіфаній став повноцінним предстоятелем помісної Православної церкви України.

Разом з тим, на церемонії, всупереч анонсів не був присутній багаторічний глава УПЦ Київського патріархату, почесний патріарх Філарет. Прийти і приєднатися до церемонії йому категорично заборонили лікарі в зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я владики. Втім, він передав своє письмове послання.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.