Денісова заявила про погіршення здоров’я моряків

Новини України

Омбудсмен назвала імена моряків, чий стан здоров’я викликає занепокоєння. Також є інформація, що в Андрія Ейдера виявили гепатит Б.

Стан здоров’я шести українських моряків, які перебувають в російських СІЗО, погіршується. Про це у вівторок, 5 лютого, заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в ефірі телеканалу Прямий.

“Зараз у нас суперечлива інформація від адвокатів, які відвідують наших військовополонених, в тому числі і ті, хто були пораненими і ні. Ми знаємо, що є тривожні звістки щодо Володимира Терещенка, Віктора Беспальченка, В’ячеслава Зінченка, їхній стан здоров’я погіршується, це також стосується Андрія Артеменка, Андрія Ейдера, Василя Сороки”, – розповіла Денісова.

Говорячи про військовополоненого Ейдера, омбудсмен зазначила, що в результаті обстеження у нього виявлений гепатит Б.

“Зараз ми з’ясовуємо підтвердження цієї інформації”, – зазначила Денісова і додала, що звернулася до усіх причетних осіб щодо цього.

Також вона сьогодні проведе зустріч з представниками Ради Європи з метою вирішити питання передачі українських поранених з переведення їх з Росії в третю країну, тому що “вона не може їх вилікувати і виконати Женевську конвенцію від 1949 року зі звільнення їх як військовополонених”.

Омбудсмен висловила припущення, що зараження Ейдера гепатитом могло виникнути через оперативне втручання у зв’язку з його пораненням. За її словами, вже призначено розгляд апеляційних скарг на рішення суду про продовження арешту українських моряків на період до кінця квітня.

Раніше повідомлялося, що Брюссель очікує негайного звільнення 24 українських моряків, незаконно затриманих Росією.

Нагадаємо, 25 листопада російський спецназ захопив три українські кораблі на підході до Керченської протоки.

У ході атаки були затримані 24 українських моряки, яких зараз утримують в СІЗО в Москві. РФ висунула їм обвинувачення в “незаконному перетині кордону”.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet