За три дні майже 100 українців не пустили в РФ

Новини України

У Держприкордонслужбі стверджують, що російські прикордонники не пояснюють причин непропуску або посилаються на указ про заборону в’їзду на територію Росії авто з великим об’ємом двигуна.

Російські прикордонники безпідставно відмовляють громадянам України у в’їзді. Про це повідомляє Держприкордонслужба України в суботу, 9 лютого.
“Протягом останніх трьох днів до співробітників Державної прикордонної служби України неодноразово зверталися громадяни України, яких без пояснень не пропустили на територію Російської Федерації представники Прикордонної служби ФСБ РФ”, – йдеться в повідомленні.
Так, через російський пункт пропуску Гоптівка, який знаходиться навпроти українського ПП Гоптівка в Харківській області, протягом зазначеного терміну без будь-яких причин не пропущено понад 90 громадян України, які прямували до РФ.
“Російські прикордонники не пояснюють причин непропуску або посилаються на міфічний указ про заборону в’їзду на територію Росії автомобілів із великим об’ємом двигуна, таких як Toyota-Prado, Volkswagen-Passat та інші. Розуміючи, що таким чином вони порушують права людини на вільне пересування, працівники ПС ФСБ РФ здійснюють відеофіксацію, змушуючи українських громадян говорити, що останні повертаються в Україну за власним бажанням”, – відзначили в Держприкордонслужбі.
Відомство звернулося до громадян України із проханням врахувати цю інформацію і за можливості утриматися від поїздок до Росії.
У січні повідомлялося, що прикордонники не пустили в Україну майже 700 громадян Росії. Росіяни становлять більше половини із числа осіб, яким відмовлено у в’їзді на територію України.
Також у Держприкордонслужбі рекомендували українцям утриматися від поїздок до Білорусі через загрозу затримання спецслужбами Росії.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet