Аваков презентував план деокупації Донбасу

Новини України

Процес деокупації перших двох демілітаризованих ділянок на Донбасі відповідно до плану може тривати 6-8 місяців.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час круглого столу в Інституті миру у Вашингтоні у вівторок, 12 лютого, представив стратегію деокупаці та реінтеграції Донбасу, повідомляє прес-служба відомства.

“Наша стратегічна місія – відновлення суверенітету й територіальної цілісності України. Ми пропонуємо новий формат, який потребує підтримки світової громадськості. Ми назвали нашу стратегію деокупації і реінтеграці Донбасу Механізмом малих кроків, тому що вважаємо, що досягти бажаного результату можна тільки крок за кроком” , – сказав Аваков.

З його слів, на підготовчому етапі потрібно сформувати необхідне правове поле, визначити статус спеціальної міжнародної миротворчої місії, створити програми моніторингу, консультативної та ресурсної допомоги.

“У нас немає конфлікту на релігійному ґрунті, немає конфлікту на етнічному ґрунті. Конфлікт в Україні нав’язаний ззовні. Тому миротворча місія, яка буде працювати, має бути орієнтована і на це, а також працювати спільно з українськими правоохоронцями та представниками місцевих громад”, – підкреслив Аваков.

Стратегія передбачає створення демілітаризованої зони безпеки на окремій ділянці окупованих територій. Державна прикордонна служба України за підтримки спеціальної міжнародної миротворчої місії повинна взяти цю ділянку і її межі під контроль. Правопорядок, зазначив міністр, повинен забезпечуватися силами Національної поліції, Національної гвардії і моніторингової місії.

“На цій території проводяться місцеві вибори. Головний принцип – дотримання українського законодавства та забезпечення вільного волевиявлення. Відновлюється робота всіх державних інститутів, правоохоронних органів України, поновлюються безпека й правопорядок, соціальне забезпечення, освіта, фінансова галузь, а також гідний рівень життя”, – зазначив голова МВС.

На думку міністра, “коли люди побачать, що зайшла українська влада з українським прапором, створила перехідні компромісні умови, забезпечила належну якість життя й безпеки для цих людей, всі інші території крок за кроком будуть повертатися в Україну”.

“Після того як ми вдало здійснимо перші п’ять кроків, ми зможемо сказати і про інші. Це залежить від кількості наших ресурсів – від кількості миротворців і засобів на відновлення наших територій”, – додав він.

Аваков прогнозує, що процес деокупації перших двох ділянок може тривати від шести до восьми місяців.

Міністр також підкреслив, що Україна не допустить федералізації та автономії. “Державний кордон України має контролюватися виключно ДПСУ. Жителі деокупованих територій Донбасу – громадяни України. Теорії про те, що” ми віддамо вам Донбас, а ви нам Крим, “бути не повинно”, – зазначив Аваков.

Крім того, з його слів, амністія не може бути застосована до осіб, які вчинили тяжкі злочини. “І, звичайно, не підлягає обговоренню питання про курс України в ЄС і НАТО”, – заявив глава МВС.

У Москві не вважають серйозним новий план ОБСЄ з Донбасу

Нагадаємо, раніше представник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік повідомив про існування нового плану з врегулювання на Донбасі замість мінських угод. Він нібито передбачає підключення до процесу ООН шляхом скерування в Україну поліцейської місії і створення під егідою ЄС Агентства з відновлення регіону.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet