Перед засіданням Радбезу ООН вісім країн підтримали Україну

Новини України

Західноєвропейські країни заявили про підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України.

Вісім європейських країн висловили підтримку Україні й засудили російську агресію на Донбасі перед початком засідання Ради Безпеки ООН у вівторок, 12 лютого.

“Я хотів би сьогодні зробити заяву від імені членів Радбезу ООН від ЄС – Франції, Німеччини, Польщі, Бельгії та Сполученого Королівства, а також від імені Італії, Нідерландів і Швеції – колишніх членів Радбезу від ЄС, яка демонструє безперервність позиції ЄС щодо України. Ми як країни-члени ЄС повністю підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах”, – сказав один із постійних представників.

Він зазначив, що після п’яти років конфлікту ситуація з безпекою на Сході України має зростаючий вплив на цивільне населення України, зокрема, найбільш вразливих його представників, що мешкають на непідконтрольній уряду території держави.

“Ми й далі глибоко стурбовані щодо інформації про присутність військового спорядження Росії та її особового складу на території, непідконтрольній уряду України”, – підкреслив він.

Країни висловили підтримку ролі “нормандського формату” й ОБСЄ.

“Ми закликаємо уряд України продовжувати реформи, ми й надалі підтримуватимемо його прагнення на двосторонньому рівні, з боку ЄС та інших міжнародних організацій”, – підкреслив дипломат.

Нагадаємо, сьогодні проходить засідання Ради ООН, яке ініціювала Росія в четверту річницю підписання мінських домовленостей.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet