Прокуратура порушила справу через погрози священикам ПЦУ

Новини України

Прокуратура Житомира відкрила справу за фактом тиску на священиків, які перейшли до ПЦУ в області.

У Житомирі розпочато розслідування за фактом чинення тиску на священиків новоствореної Православної церкви України (ПЦУ). Про це повідомив прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко на своїй сторінці в Facebook у вівторок, 12 лютого.

“У понеділок, 11 лютого 2019 року, Житомирська місцева прокуратура внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 161 КК України (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної приналежності, релігійних переконань)”, – написав він.

За словами Лисенка, встановлено, що священикам, які перейшли в ПЦУ, від представників Української православної церквою Московського патріархату (УПЦ МП) надходять смс-повідомлення з погрозами і закликами до покаяння тощо. Таким чином, порушується право громадян на віросповідання, що є неприпустимим, підкреслив прес-секретар ГПУ.

“Зараз у кримінальному провадженні здійснюються необхідні слідчі дії, перевіряються оприлюднені в пресі факти, встановлюється безпосередня причетність осіб до скоєння кримінального злочину”, – додав Лисенко.

У Кабміні пояснили, що робити незгодним переходити в ПЦУ

Раніше повідомлялося, що в Житомирській області священики, які перейшли в ПЦУ, отримують смс-повідомлення з погрозами від імені ієрарха УПЦ МП.

Відзначимо, що в Житомирській області до ПЦУ приєдналися вже більш як 20 парафій.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet