СОКОЛЕЦЬКЕ ГОРОДИЩЕ

Публікації Трибуни Праці

 

На території Іванківського району між селами Старі Соколи, Красилівка, Ковалівка і Нові Макалевичі є земляні вали. Історики і археологи при вивченні рукотворних земляних споруд свідчать, що на цьому місці в 1250­х роках перебувало Соколецьке городище.

Датування початку будівництва валів визначив вчений археолог А.С. Бугай радіовуглецевим методом. На гребені земляних валів були споруджені з дерев’яних колод високі стіни. Паралельно з такими оборонними спорудами в землі були викопані рови. Зі східного боку Соколецьке городище було захищене від набігів ворогів двома земляними валами і високою дерев’яною стіною. Між земляними валами з дерев’яними стінами паралельно проходив глибокий земляний рів. З південної та західної сторін був споруджений ще один земляний вал з дерев’яними стінами, оскільки перед ним зі стіною було непрохідне болото, яке взимку повністю не промерзало. Подолати його  в будь­яку пору  року (в той час) було неможливим. З­під землі воно  живилося безліччю невеликих джерел.

З північного боку перепоною для ворогів служила повноводна (в ті часи) річка Вересня. Ворожа кіннота не могла відразу подолати такі рукотворні і природні оборонні споруди. Швидко захопити фортецю було неможливо.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Володимир ОРЛОВ,

 с. Красилівка – м. Київ.

Фото автора.