“НІЩО ТАК СТРІМКО НЕ ДОРОЖЧАЄ, ЯК ТАРИФИ “УКРПОШТИ”!..”

Публікації Трибуни Праці

 

Тривале затягування керівництвом  «Укрпошти» розрахунків із редакціями за проведену торік на 2019 рік передплату, невчасна доставка видань, скорочення мережі відділень поштового зв’язку, невиправдано високі тарифи, зростання цін на газетний папір – усе це спричинило кризу в галузі друкованих ЗМІ. Газета для українського читача стає розкішшю, а редакції опинилися на межі виживання. Вирішити ситуацію без негайного втручання уряду неможливо, вважають учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку 12 лютого провела Національна спілка журналістів України.

Захід зібрав понад 120 редакторів з усієї країни. Також на нараді були присутні представники «Укрпошти».

– Мусимо констатувати, що нині галузь друкованих ЗМІ опинилася в кризовій ситуації. І так складається, що  читачі не знають, чи зможуть отримати передплачене видання, чи приїде воно в їхнє село, чи потрапить до рук вчасно. В умовах військового конфлікту на сході країни така ситуація є особливо гострою, – упевнений голова НСЖУ С. Томіленко. – Тарифи на доставку газет зросли в кілька разів, через невдале реформування “Укрпошти” й суттєве скорочення відділень поштового зв’язку та листонош  видання доставляються до читачів з істотними затримками. Таке непартнерське ставлення «Укрпошти» призвело до скорочення обсягів передплати майже на 30 відсотків. Вирішити це питання без державної цільової програми підтримки друкованих ЗМІ неможливо.

Присутній на нараді голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко зазначив: ніщо так стрімко не дорожчає в державі, як тарифи “Укрпошти”. «Цю фразу я сказав кілька років тому, проте вона лишається актуальною й нині. За останні 10 років «Укрпошта» підвищила вартість на свої послуги в 13,5 раза. І все це відбувається на фоні фінансової непорядності: на сьогодні підприємство заборгувало друкованим виданням передплатні кошти й не реагує на численні вимоги щодо проведення розрахунків, – наголошував О. Наливайко. – Ось таким «сервісом», таким непартнерським ставленням і тарифами друковані ЗМІ будуть просто знищені…

Учасники поставили перед Наглядовою радою АТ «Укрпошта» вимогу щодо відставки гендиректора І. Смілянського. А також  рекомендували уряду  накласти мораторій на закриття поштових відділень і скорочення персоналу «Укрпошти»; призначити незалежний аудит поштових тарифів на передплату й доставку періодичної преси, створивши комісію і ввівши до її складу, зокрема, і представників НСЖУ; розробити та схвалити цільову програму державної підтримки друкованої преси в Україні; внести зміни до Держбюджету на 2019 рік, виділивши кошти на одноразову фінансову допомогу реформованим ЗМІ; скасувати державне мито на газетний папір імпортного виробництва, а також розглянути можливість виготовлення українського паперу тощо.