Польща підтримує спрямування на Донбас оціночної місії ООН

Огляд преси

Польський заступник міністра закордонних справ зазначив, що ООН не повинна припиняти пошук свіжих ідей, щоб вийти з політичного глухого кута.

Польща підтримує спрямування на Донбас технічної оціночної місії Організації об’єднаних націй для розробки варіантів введення багатонаціональної миротворчої операції під егідою ООН у цей регіон і готова сприяти цій роботі. Про це заявив польський заступник міністра закордонних справ Бартош Ціхоцький під час дебатів на Генасамблеї ООН, пише Інтерфакс-Україна в середу, 20 лютого.

Ціхоцький зазначив, що ООН не повинна припиняти пошук свіжих ідей, щоб вийти з політичного глухого кута, знайти нові можливості й поліпшити ситуацію на місцях.

“Одна з таких ідей – це повноцінна миротворча місія з мандатом ООН, яка буде розгорнута в Україні. Ми розуміємо, що думки різняться щодо параметрів такої місії, проте ООН може щонайменше розпочати процес і спрямувати місію зі збирання фактів. Польща як непостійний член Ради безпеки ООН готова сприяти цій роботі”, – сказав він.

Нагадаємо, 20 лютого президент Петро Порошенко заявив, що скерування на Донбас оціночної місії ООН сприяла б обговоренню питання про введення миротворців у регіон.

Також повідомлялося, що спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Мартін Сайдік повідомив про існування нового плану із врегулювання на Донбасі замість мінських угод. Він передбачає залучення до процесу ООН шляхом скерування в Україну поліцейської місії і створення під егідою Євросоюзу Агентства з відновлення регіону.

У Росії, в свою чергу, вважають, що план мають підтримати всі сторони конфлікту на Донбасі.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet