Запрошуємо на службу за контрактом

Публікації Трибуни Праці

 

Я народився в Іванкові ще в період існування  Радянського Союзу. Тоді професія військового вважалась дуже престижною і в спеціальних навчальних закладах були чималі конкурси серед абітурієнтів. Багато  відмінників прагнули здобути вищу освіту саме тут.

Оскільки й мене приваблювала ця професія, то після 9 класу Іванківської ЗОШ №2 вступив до Львівського військового ліцею імені Героїв Крут, а по його закінченню – у Київський інститут Сухопутних військ на автомобільний факультет. Одночасно зі мною (щоправда, на іншому – танковому відділенні) навчався однокласник – заступник військового комісара Іванківського ОРВК, нині – учасник ООС на Сході України Валентин Торопов.

Разом з ним ми служили, отримавши офіцерські звання, в навчальному центрі «Десна» Чернігівської області. До тих пір (2004 р.), поки не розпочалось масове скорочення Збройних Сил України і кожен з військових змушений був шукати  цивільну роботу.

Особисто я обіймав різні посади в охоронних службах. На початку військового конфлікту на Сході нашої держави доводилось брати участь в евакуації деяких стратегічно важливих  об’єктів на Луганщині.

У 2018 році за контрактом пішов на військову службу. Потрапив у 72­у Білоцерківську окрему механізовану бригаду ім. Чорних Запорожців. У її складі брав участь у бойових діях ООС на Донеччині: в районі Бахмута, Дебальцевого, Волновахи, Пісок та інших населених пунктів. Нині набираю (на місце демобілізованих своїх однополчан) бажаючих служити у Збройних Силах України. І зокрема – у нашій бригаді.

Серед тих, хто уже вирішив служити за контрактом – 18­літній Микола  Комаренко із Запрудки, 34­літній Дмитро Легеза з Іванкова, 23­літній Іван Беленок з Поліського району, 23­літній Сергій Беренок з Прибірська.

Є серед тих, хто підписав контракт, і жінки. Військову спеціальність вирішила здобути Тетяна Федоренко з Іванкова,  військового медика – Марія Голубенко з Іванкова.

Мій син Артем, випускник 2013 року Іванківської ЗОШ – І­ІІІ ст. №2, здобувши освіту у Київському військовому інституті зв’язку, також підписав контракт на військову службу.

Військова служба за контрактом в ЗСУ – це почесний обов’язок громадянина по захисту своєї держави, її території, своїх сімей та рідних, це служба справжніх чоловіків та жінок. На неї приймаються чоловіки віком від 18 до 60 років та жінки від 18 до 50 років.

Для вибору фаху та подальшого місця проходження служби пропонується широкий спектр військових спеціальностей у різних родах військ: Силах спеціальних операцій (ССО), Військово­Морських, Сухопутних, Повітряних та Десантно­штурмових Силах.

Військовослужбовцям ЗСУ першого року служби держава гарантує стабільне грошове забезпечення – понад 10000 грн для осіб рядового складу, а Сил спеціальних операцій – понад 13000 грн; для осіб офіцерського складу – від 13000 грн, а в ССО – понад 15000 грн. А також – доплату за виконання завдань у зоні проведення ООС: на першій лінії  оборони – 10000 грн, на другій лінії оборони – 4500 грн.

А ще – одноразову матеріальну допомогу кожного року в розмірі місячного грошового забезпечення, підйомну грошову допомогу після підписання першого контракту (рядовий склад – 14096 грн, сержантський і старшинський – молодший начальницький – 15858, офіцерський – 17620 грн). Виплачується також грошова допомога на оздоровлення кожного року у розмірі місячного грошового забезпечення, надається щорічна оплачувана відпустка (від 30 до 45 діб) та додаткові: для навчання, творчі, соціальні, інші (відповідно до закону),  компенсація за найм житла,  можливість отримання заочної вищої освіти під час служби, в тому числі – за рахунок Міністерства оборони (після підписання другого контракту). Для військовослужбовців та членів їх родини гарантується якісне безкоштовне медичне обслуговування. Пропонується також безкоштовне харчування  в обід (або компенсація), забезпечується триразове харчування у добовому наряді. Не кажу вже про право на отримання безкоштовного житла, право на пенсію за вислугою, забезпечення службовим житлом, 75% пільги за комунальні платежі (для учасників бойових дій).

Кожен громадянин  може сам вибрати тривалість проходження військової служби за контрактом (від 1 до 10 років). Вона зараховується до загального страхового стажу, стажу державної служби. Особи, які мають статус учасника бойових дій,  виходять на пенсію за віком на 5 років раніше.

Бажаючим вступити на військову службу за контрактом, пов’язати своє подальше життя з почесною справою захисту Вітчизни, отримувати гідну заробітну плату (без затримок), повний пільговий пакет соціального забезпечення, за додатковою інформацією слід звертатись до Іванківського об’єднаного військового комісаріату за адресою: смт Іванків, вул. І. Проскури, 18 А, тел. 5­13­45, (097) 711­93­00.

Олексій ЯКОВЛЄВ,

військовий­контрактник.